Zamknij

Sopockie zawody JumpOFF Hipodrom. Jeźdźcy zawalczą o 40 tys. zł!

12:00, 18.11.2019 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Zawody w skokach przez przeszkody JumpOFF Hipodrom, to cykl imprez, które trwają każdego roku od października do marca. Rozgrywane są na największej w Polsce krytej ujeżdżalni na sopockim Hipodromie. Przed nami kolejna już odsłona tej imprezy, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Dla widzów wstęp jest bezpłatny.

Po latach zapomnienia jeździectwo powoli odzyskuje popularność i należne mu miejsce wśród uprawianych w Polsce sportów. Od kilku lat mówi się nawet o boomie na jeździectwo – początkowo zwiększone zainteresowanie odnotowały szkoły jazdy konnej (na samym Hipodromie w Sopocie naukę pobiera miesięcznie około tysiąc osób), a obecnie przekłada się to także na sport. W niemal każdy weekend gdzieś w Polsce rozgrywane są zawody konne, głównie w skokach przez przeszkody, najpopularniejszej dyscyplinie, w której nie brakuje nam też osiągnięć na arenie międzynarodowej.

Cykl zawodów JumpOFF to wydarzenie bardzo popularne wśród jeźdźców, głównie dzięki temu, że przez cały sezon, podczas kolejnych eliminacji, zbierają oni punkty za starty, a na koniec, w finale, za nazbierane punkty odbierają bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Pula nagród w finale wynosi aż 40 tysięcy złotych.

Większość zawodników cyklu JumpoFF to stali bywalcy Hipodromu. Przyjeżdżają na zawody z kilkoma końmi, na których startują w  różnych konkursach, w zależności od wieku, umiejętności i stopnia przygotowania konia.

Uważny widz może też zauważyć, że pomiędzy zawodnikami panuje duch dobrej, sportowej rywalizacji – takie zawody to doskonała szkoła charakterów, tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą ani jeźdźcowi, ani jego wierzchowcowi, ale też zwiększą szansę na zwycięstwo.

Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Hipodromu, wstęp na zawody jest bezpłatny, w restauracji na hali oraz w food truckach przy stajniach można wypić i zjeść coś gorącego, a emocje, jakie budzi oglądanie zawodów konnych na żywo są naprawdę ogromne. Warto spróbować i samemu się o tym przekonać.

Zasady

Dla niewtajemniczonych prezentujemy kilka podstawowych zasad. Zawody w skokach rozgrywane są na placu zwanym parkurem, a poszczególne konkursy różnią się od siebie stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawodnicy pokonują przeszkody według ustalonej kolejności (przeszkody są numerowane), a pomyłka lub pominięcie którejś powoduje eliminację, podobnie jak sytuacja, w której koń odmawia przeskoczenia przeszkody.

Punkty liczone są za czas przejazdu, a odejmowane za zrzutki i przekroczenie normy czasu.

Program - podział na rundy

Podczas zawodów JumpOFF Hipodrom zawodnicy mogą wziąć udział w konkursach o różnej trudności i różnej wysokości przeszkód, a zaliczanych do następujących rund:

  • Runda Pony Cukierkowa – wysokość przeszkód do 50cm
  • Runda Pony Różowa – wysokość przeszkód do 70 cm
  • Runda Biała – wysokość przeszkód do 60 cm
  • Runda Brązowa - wysokość przeszkód do 90 cm
  • Runda Srebrna - wysokość przeszkód do 105 cm
  • Runda Złota - wysokość przeszkód do 115 cm
  • Runda Platynowa - wysokość przeszkód do 125 cm
  • Runda Bursztynowa - wysokość przeszkód do 135 cm
  • Runda Diamentowa - wysokość przeszkód do 145 cm

Dla publiczności organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje: stoiska handlowe (między innymi z biżuterią inspirowaną jeździectwem) oraz food trucki, które spotkać będzie można na podwórzu koło stajni, zaś na obiady i zimową herbatę zaprasza restauracja jeździecka znajdująca się na terenie hali.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku.

Gdzie: Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa.

Kiedy: 23-24 listopada, godz. 8.00 – 19.00.

Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki

WSTĘP BEZPŁATNY

[ZT]3042[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz