Sukces zawodników sopockiego UKS NAVIGO. Z mistrzostw Europy wrócili z medalami

14:31, 01.08.2024 . Aktualizacja: 14:31, 01.08.2024
Skomentuj Fot. UKS NAVIGO Fot. UKS NAVIGO

Oliwier Kozłowski i Adam Rutkowski, zawodnicy sopockiego Uczniowskiego Klubu Sportowego NAVIGO, zostali brązowymi medalistami 50. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w klasie Hobie Cat 16, rozegranych we Włoszech.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w żeglarstwie w klasie Hobie Cat 16 odbywały się w dniach 16-26.07.2024 r. nad włoskim jeziorem Garda. Organizatorem regat był klub żeglarski Univela w miejscowości Campione. Brązowy medal zdobyli 15-letni Oliwier Kozłowski (sternik) i 17-latek, Adam Rutkowski (załogant). Obydwoje są zawodnikami klubu UKS NAVIGO. Trenują żeglarstwo od dziecka. Zaczynali na łódkach klasy Optimist. Ich trenerem jest Szymon Bisiński.

Podczas zawodów świetnie spisały się też pozostałe załogi UKS NAVIGO. Przez 10 dni odbyło się blisko 40 wyścigów, w których uczestniczyli zawodnicy sopockiego klubu. Zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

• Oliwier Kozłowski i Adam Rutkowski - 3 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy No Spi
  • Roksana Hrycyna i Maciek Cesarz - 2 miejsce w srebrnej grupie, w kategorii Open (na 32 załogi)
  • Lila Hrynkiewicz i Natalia Kołodziejska były najmłodszą załogą na mistrzostwach, w srebrnej grupie ukończyły rywalizację na miejscu 23 (na ponad 80 załóg).

Źródło: Urząd Miasta Sopotu