Historyczne zwycięstwo AP ORLEN Gdańsk w Sopocie! Relacja z meczu

13:00, 13.03.2023 .
Skomentuj Fot. Anna Langowska Fot. Anna Langowska

W 14. kolejce Orlen Ekstraligi Kobiet zespół AP ORLEN Gdańsk pokonał Medyka POLOmarket Konin 1:0. To historyczne zwycięstwo gdańskiego klubu, który nigdy w swojej historii nie pokonał koninianek. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Julia Włodarczyk. Niedzielne zwycięstwo pozwoliło gdańszczankom na opuszczenie strefy spadkowej.

Kibice zgromadzeni na stadionie Ogniwa w Sopocie mieli prawo narzekać na brak emocji w pierwszej połowie. Sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, więc po 45 minutach obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania piłkarki ORLENU coraz częściej zaczęły stwarzać zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Oliwię Szymczak, ale w dalszym ciągu brakowało skutecznego wykończenia.

Przełamanie przyszło w 83. minucie. Po długim zagraniu Olgi Sirant piłka trafiła pod nogi Julii Włodarczyk, która minęła linię obrony Medyka i pewnym strzałem pokonała golkiperkę konińskiej drużyny. To było pierwsze ligowe trafienie gdańszczanek w historii starć z utytułowanym Medykiem. Co prawda jesienią ORLEN przegrał w Koninie 1:2, ale wtedy wszystkie trzy gole strzeliły podopieczne trenera Romana Jaszczaka.

- To był dla nas bardzo ważny mecz, przede wszystkim w kontekście sytuacji w tabeli, bo zaczęła się ona robić nieciekawa. Aczkolwiek myślę, że prędzej czy później udałoby się nam wydostać ze strefy spadkowej. Cieszę się, że ten moment nastąpił dzisiaj. Jest to historyczne zwycięstwo i cieszy fakt, że w końcu jesteśmy na takim poziomie, na którym możemy pokonać wielokrotne mistrzynie Polski i zagrać z nimi wyrównane spotkanie – powiedziała po meczu Julia Włodarczyk, zdobywczyni jedynej bramki w niedzielnym spotkaniu.

W kolejnej kolejce gdańszczanki udadzą się do Krakowa, żeby zmierzyć się z miejscowym Uniwersytetem Jagiellońskim. W rundzie jesiennej górą były akademiczki, które pokonały ORLEN 1:0. - Myślę, że będziemy musiały zagrać podobne spotkanie do dzisiejszego, być konsekwentne w obronie. Dziś spisałyśmy się w defensywie i na pewno z takim nastawieniem pojedziemy do Krakowa, żeby zagrać dobre spotkanie i zgarnąć kolejne trzy punkty – zapewnia bohaterka meczu.

Dzięki zwycięstwu z Medykiem AP ORLEN Gdańsk wydostał się ze strefy spadkowej. Zawodniczki trenera Tomasza Borkowskiego mają też do rozegrania dwa zaległe mecze, ze Śląskiem Wrocław (29.03) i Pogonią Dekpol Tczew (12.04). Po dwóch spotkaniach rozegranych na boisku sopockiego Ogniwa, gdańszczanki pod koniec marca wrócą już na swoje domowe boisko, czyli stadion przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku.

- Sopot ugościł nas bardzo dobrze. Czułyśmy się tu bardzo przyjemnie. Można powiedzieć, że byłyśmy ugoszczone jak królowe. Dobrze, że mogłyśmy tutaj grać, aczkolwiek cieszymy się, że wracamy już na nasze boisko do Gdańska – kończy Włodarczyk.

Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z ORLENEM, którym objęte są piłkarki AP ORLEN Gdańsk. Partnerem programu jest ORLEN