Sopocianie w czołówce mistrzostw świata w Breście

13:22, 25.10.2022 . Aktualizacja: 11:01, 28.10.2022
Skomentuj Fot. Sopocki Klub Żeglarski Fot. Sopocki Klub Żeglarski

W sobotę we francuskim Breście zakończyły się mistrzostwa świata w windsurfingowej, olimpijskiej klasie IQ Foil. Najlepsi Polacy, Paweł Tarnowski i Maja Dziarnowska, wywalczyli odpowiednio siódme i dziesiąte miejsce. W kategorii do lat 21 o podium otarł się Kamil Manowiecki, który zajął wysoką, piątą pozycję. Cała trójka reprezentowała Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot.

W klasyfikacji generalnej siódme i dziesiąte miejsca Pawła Tarnowskiego i Mai Dziarnowskiej to najwyższe pozycje jakie udało się wywalczyć Polakom. Kamil Manowiecki zajął w tym zestawieniu miejsce 41., ale w kategorii wiekowej do lat 21 był już piąty. Pozostali sopocianie startujący na MŚ w Breście to Maja Kuchta, która regaty ukończyła na miejscu 29. i Antonii Siwek, który był 99. W Breście wystartowało łącznie 162 zawodników i 102 zawodniczki, w tym 13 reprezentantów Polski.

Kamil Manowiecki SKŻ ERGO Hestia Sopot. Fot. materiały prasowe

Klasa IQ Foil stała się konkurencją olimpijską niecałe trzy lata temu, i cały czas prężnie się rozwija, przyciągając zawodników z innych windsurfingowych klas. Pływanie na desce z hydro skrzydłem (foil) jest bardzo emocjonujące dla zwodników i bardzo widowiskowe.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu