Zamknij

Trefl Sopot skompletował sztab szkoleniowy na sezon 2022/2023

12.00, 06.08.2022 .
Skomentuj Fot. Trefl Sopot
REKLAMA

W najbliższych rozgrywkach sztab szkoleniowy Trefla Sopot będzie liczył sześć osób.

Pierwszym trenerem żółto-czarnych będzie oczywiście Żan Tabak. W prowadzeniu drużyny pomogą mu Krzysztof Roszyk, który nieprzerwanie od sezonu 2014/2015 ma miejsce w strukturach trenerskich pierwszego zespołu, a także Antonio „Toni” Ten Lopez de Lerma. 42-letni hiszpański szkoleniowiec przez ostatnie osiemnaście lat (od 2004 roku) był związany z klubem Tau Castelló – najpierw jako asystent, a następnie pierwszy trener w drużynach występujących kolejno na poziomie czwartej ligi, LEB Silver oraz LEB Gold. W sezonie 2020/2021 jego podopieczni dotarli do ćwierćfinału drugiej ligi hiszpańskiej, zaś ostatnie rozgrywki zakończyli na dziesiątym miejscu w tabeli.

Funkcję trenera przygotowania motorycznego w Treflu Sopot nadal będzie pełnił Tobiasz Grzybczak, który aktualnie, wspólnie z Krzysztofem Roszykiem, przebywa z reprezentacją Polski U18 w tureckim Izmirze, gdzie rozgrywane są młodzieżowe mistrzostwa Europy. Nowym fizjoterapeutą został Filip Żmijewski, który po pięciu latach wraca do Trefla Sopot. Absolwent gdańskiego AWF-u wcześniej współpracował z zespołem U18, z którym dotarł do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Kierownikiem drużyny został Kacper Polaczyk. Doświadczenie w naszej dyscyplinie zbierał jako sędzia rozgrywek POZKosz oraz międzynarodowych turniejów koszykarskich, a w ostatnim sezonie pracował w Treflu Sopot jako specjalista ds. eventów.

Źródło: Trefl Sopot

[ZT]13995[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%