Zamknij

Kończy się termin konsultacji w sprawie środków z budżetu gminy

12:29, 14.11.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

16 listopada mija termin składania uwag w sprawie zasad udzielania i rozliczania dotacji celowych ze środków budżetu Gminy Miasta Sopotu, na dofinansowanie inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Organizacje pozarządowe wraz z innymi podmiotami pożytku publicznego zapraszane są do konsultowania aktów prawa miejscowego w dziedzinach, które zapisane są w statutowej działalności tych organizacji. Konsultacje realizowane są poprzez przedstawicieli organizacji pozarządowych czyli Sopockiej Rady Organizacji Pozarządowych.
 

Po otrzymaniu wiadomości o konsultacji projektu, SROP publicznie informuje – na przykład na swoim profilu społecznościowym - o konsultacjach , i zaprasza do współpracy organizacje pożytku publicznego, które z racji charakteru swojej działalności, mogłyby być zainteresowane projektem.

W trakcie konsultowania dokumentów, zwłaszcza wykazujących aktywność dużej ilości organizacji pozarządowych, SROP organizuje dodatkowe spotkania konsultacyjne. Każda z organizacji ma prawo wyrazić swoje opinie za pomocą specjalnego formularza, który przekaże Radzie Organizacji Pozarządowych. Ostatecznie formularze trafiają do odpowiedzialnego za prowadzenie konsultacji aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi, Urzędu Miasta Sopotu. W ciągu 30 dni, wydział przekazuje Radzie Organizacji Pozarządowych wyniki konsultacji, wraz z uzasadnieniem projektów zaopiniowanych negatywnie.

Wszystkie projekty aktów prawa miejscowego upubliczniane są w BIP, na stronie poświęconej konsultacjom z organizacjami pozarządowymi http://bip.sopot.pl/Article/id,46.html

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone