Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pijani na plaży, zaginione dzieci i ponad setka mandatów

09:15, 17.08.2021 | P.S
Skomentuj Fot. Esopot.pl / Sopockie WOPR
REKLAMA

Straż Miejska – w weekend 13-15 sierpnia strażnicy nałożyli 110 mandatów na kwotę 12.250 zł, wylegitymowano 143 osoby, a 33 pouczono. Założone zostały 82 blokady, wydane zostały 4 dyspozycje holowania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Dyżurny przyjął 56 zgłoszeń od mieszkańców i turystów. Skontrolowano 365 miejsc zagrożonych. Straż Miejska zabezpieczała także odbywające się podczas weekendu wydarzenia sportowe i państwowe, związane m.in. z obchodami Święta Wojska Polskiego.

W minionym tygodniu, od 9 do 15 sierpnia wielokrotnie, na lądzie i w wodzie interweniowali ratownicy Sopockiego WOPR. W poniedziałek odnaleziono dziecko, które zagubiło się w okolicach wejścia na plażę nr 45. W poszukiwaniach użyto m.in. quada. W czwartek dziecko zaginęło nieopodal wejścia nr 26. 10-letnia dziewczynka została odnaleziona na plaży przez ratowników z kąpieliska. W niedzielę do poszukiwań 9-latki zagubionej na wysokości wejścia nr 22 na plażę zaangażowani zostali ratownicy na łodzi, quadzie i w samochodzie. Utworzono też tzw. łańcuch życia w wodzie. Dziecko zostało odnalezione na lądzie. W piątek, po godzinie 13.00, ratownik z kąpieliska morskiego w Sopocie otrzymał informację, że na wysokości Grand Hotelu dwie osoby zostawiły swoje rzeczy na plaży, poszły w stronę wody i nie ma ich od dłuższego czasu. Na miejsce zdarzenia udały się dwie jednostki ratownicze na łodzi i skuterze oraz jedna na quadzie. Został utworzony łańcuch życia w wodzie. Na miejscu zdarzenia pojawiła się także PSP i Policja. O godz. 13:53 osoby zostały odnalezione na lądzie przez ratownika na quadzie.

Sopoccy ratownicy WOPR pomogli również kobiecie, która po zjedzeniu ryby doznała silnej reakcji alergicznej. Kilkakrotnie interweniowali też wobec osób będących na plaży pod wpływem alkoholu. W piątek, interwencja dotyczyła pijanych mężczyzn którzy przeszkadzali plażowiczom. Zakończyła się z udziałem policji.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]9931[/ZT]

[ALERT]1629181911990[/ALERT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%