Zamknij
REKLAMA

Zastrzyk gotówki dla Automobilklub Orski: miasto przekaże środki na upowszechnianie kultury fizycznej

22:28, 12.06.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Miasta Sopotu wydał zarządzenie w sprawie w sprawie rozstrzygnięcia II konkursu ofert na realizację zadań Gminy Miasta Sopotu w 2021 roku, w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Środki pieniężne trafią na konta 12 organizacji.

Fundusze na realizację zadań w obszarze sportu i kultury fizycznej rozdysponowane w drugim konkursie wyniosły 167 tys. złotych. Przed wydaniem decyzji o przyznaniu środków, każda ze złożonych ofert została zaopiniowana przez komisję. Największą dotację otrzymało Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski. Na realizację zadania zatytułowanego XXIV MIĘDZYNARODOWE GÓRSKIE SAMOCHODOWE MISTRZOSTWA POLSKI – „24. GRAND PRIX SOPOT – GDYNIA 2021” organizacja otrzyma 40 tys. złotych. To o 20 tys. mniej niż kwota zawarta we wniosku.

Na spory zastrzyk może liczyć także Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Organizacja otrzyma cztery dotacje o łącznej wartości 21 tys. złotych. Dwa tysiące więcej otrzyma Sopocki Klub Jeździecki. Na konto MKS Ogniwo Sopot, z wnioskowanych 38,5 tys. złotych, wpłynie 16 tys. Środki zostaną przeznaczone na zorganizowanie Sopockiej Akademii Rugby oraz Mixed Ability Rugby: Ogniwo bez barier.

Spore środki otrzymają również Fundacja Rozwoju Edukacji „Trefl” (17 tys. złotych) oraz Pomorska Drużyna Piłkarska Ogniwo Sopot (22 tys. złotych). Dotacje nieprzekraczające 10 tys. złotych trafią na konta Sopockiego Klubu Żeglarskiego, Uczniowskiego Klubu Sportowego NAVIGO, Sopockiego Klubu Karate i Rekreacji, Uczniowskiego Klubu Sportowego „HALS” Sopot, Sopockiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Rekreacji, a także Sopockiej Akademii Piłkarskiej.

Jak wynika z zarządzenia, pomimo złożenia ofert, środków nie otrzymają Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe „Junior” oraz Fundacja Mocarzy. Pozostałe organizacje, jeśli chcą otrzymać przyznane fundusze, będą musiały zawrzeć umowę o realizacji zadania.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

RafałRafał

13 0

No i pieniążki poszły do największych wazeliniarzy, i do tych co podnoszę rączki do góry na głosowaniach. 12:27, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OrskiOrski

10 0

Rozpowszechnianie kultury fizycznej czyli samochodowe mistrzowstwa polski. A co oni będą pchać te samochody.🤣 13:27, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

7 0

hahahahahahahahahahahahhahaa... 15:01, 13.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WnikliwyWnikliwy

1 0

Ale jaja , jak widać ręka rękę myje - nic dodać nic ująć. Już raz Pan Orski był bohaterem pewnych wydarzeń do których doszło na ranem w Sopocie. No ale co tam , kumple w urzedzie nie zapominają o swoich !!!!!!!!!! 23:21, 19.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%