Zbliża się zakończenie prac w tunelu biegnącym pod al. Niepodległości w Sopocie. Zgodnie z harmonogramem robót przejście podziemne łączące górny odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino (tzw. Mały Monciak) z ul. 1 maja powinno zostać ukończone już w przyszłym tygodniu. Planowy termin zakończenia prac to środa, 7 maja.
Remont przejścia podziemnego pod al. Niepodległości rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Za realizację inwestycji za blisko 2 miliony złotych odpowiadała firma budowlana MTM S.A. Przedsięwzięcie zostało wyłonione do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Zakres prac obejmował m.in. remont wnętrza przejścia (ściany, posadzka i strop), budowę dwóch szybów windowych (z obu stron tunelu), przebudowę schodów, wymianę poręczy, balustrad, oświetlenia i instalacji elektrycznej, wykonanie przepompowni i montaż dwóch dźwigów osobowych.
Posadzka i schody wykonano z jasnej granitowej płyty płomieniowanej. Strop pozostawiono w kolorze białym, zaś szare ściany pokryto szkliwionym gresem mrozoodpornym.
Jesteście ciekawi, jak prezentuje się tunel już po remoncie? Choć do właściwego zakończenia prac pozostał jeszcze nieco ponad tydzień, już dziś możecie się o tym przekonać, zapoznając się z naszą fotorelacją.
5 4
Zamienili tunel na wąski korytarz, Mało miejsca tam i trudno zachować dystans społeczny. Ogólnie nie tak wyobrażałem sobie ten tunel.