Zamknij
REKLAMA

Premier Morawiecki nie pojawi się na Marszu Niepodległości w Warszawie

16:39, 07.11.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że organizatorzy  zaplanowanego na 11 listopada Marszu Niepodległości  w Warszawie, nie są w stanie zapewnić  spokojnego przebiegu manifestacji.  Zapowiedział, że przedstawiciele rządu nie zdecydowali się na wzięcie udziału w wydarzeniu.

Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji” – oświadczył premier w trakcie wywiadu dla tygodnika „Gazeta Polska”.
 

Morawiecki poinformował, że rząd prowadził już rozmowy z organizatorami przemarszu.


Niestety, środowiska organizujące ten marsz nie zgodziły się, by powiewały na nim wyłącznie biało-czerwone flagi, żeby nie było żadnych transparentów. W związku z taką postawą, zrezygnowaliśmy z udziału w tej manifestacji. 
 

Jednocześnie, szef rządu zaprosił wszystkich, włącznie z politykami partii opozycyjnych, na piknik patriotyczny  pod hasłem  „Urodziny Niepodległej”.
 

Od wczesnego popołudnia do wieczora, zapraszamy całe rodziny do radosnego świętowania. Odzyskanie Niepodległości, powrót do państwowości, to epokowe wydarzenia, i dlatego chcemy, by to świętowanie przebiegło godnie i jednocześnie z uśmiechem na twarzy.

 

źródło: Centrum PAP
fot.: www.premier.gov.pl

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone