Zamknij

Może za ścianą mieszka ktoś, kto potrzebuje Twojej pomocy?

08:33, 07.11.2018 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

W Sopocie seniorzy to liczna grupa, warto więc uwrażliwić się na potrzeby osób starszych, naszych sąsiadów, mieszkających tuż obok nas. Pomoc w zakupach, chwila rozmowy przy herbacie, krótki spacer to często niezwykła zmiana dla seniora i seniorki, którzy większość czasu spędzają samotnie. Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do grona wolontariuszy, mogą przyjść na spotkania informacyjne organizowane w listopadzie.

Większość wolontariuszy – sąsiadów działa na Brodwinie, chodzi o rozszerzenie działania na wszystkie dzielnice Sopotu. Kontakt z drugim człowiekiem, który angażuje się dobrowolnie, nie „z urzędu” powoduje niesamowitą poprawę jakości życia seniorów. Otwierają się np. na nowe technologie, zaczynają korzystać z internetu, bardziej dbają o siebie, zaczynają częściej odwiedzać lekarzy, a przede wszystkim rośnie w nich poczucie bezpieczeństwa.

Wolontariusze natomiast mówią o ogromnej satysfakcji, poczuciu bycia komuś potrzebnym, czerpanie wiedzy i doświadczeń z przebywania z osobą często o wiele od siebie starszą.

Wszyscy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wolontaryjnych działaniach sąsiedzkich, chcą zostać wolontariuszami albo znają osobę, która chciałaby skorzystać z takiego wsparcia, mogą skorzystać ze spotkań z Animatorką Wolontariatu w Domach Sąsiedzkich w listopadzie.:

  • 9 listopada, Dom Sąsiedzki Broadway, Filia 7 MBP - Brodwino ul. Kolberga 9, godz. 18.00
  • 16 listopada, Dom Sąsiedzki Koc i Książka, Filia 5 MBP - ul. Kazimierza Wielkiego 14, godz. 17.00
  • 19 listopada, Dom Sąsiedzki Centrum, Filia Dworek Sierakowskich - ul. Czyżewskiego 12, godz. 17.00
  • 20 listopada, Dom Sąsiedzki Centrum, Filia Dwie Zmiany - ul. Bohaterów Monte Cassino 31, godz. 17.00
  • 26 listopada, Dom Sąsiedzki Potok - Kamienny Potok, ul. Kraszewskiego 31, godz. 17.00

Wolontariat Sąsiedzki jest projektem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie i Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji.

  • Więcej informacji: Zuzanna Ostrowska, Animatorka Wolontariatu SCOP, z.ostrowska@wolontariat.sopot.pl, tel./faks: 58 341 83 52, kom. 509 270 597

(J.F)
REKLAMA

Komentarze (1)

mirkamirka

1 0

w Sopocie jest dużo ludzi starszych i samotnych. Warto pomóc takiej osobie chociaż raz w tygodniu, korona z głowy nikomu nie spadnie 08:42, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone