Zamknij
REKLAMA

Atak zimy w Sopocie! Takich opadów śniegu nie było od dawna [FOTO]

08:33, 15.01.2021 | P.S
Skomentuj esopot.pl
REKLAMA

Po względnie łagodnej jesieni i niezbyt chłodnym początku roku doszło do załamania pogody! Intensywne opady śniegu dały się we znaki mieszkańcom Sopotu. Zimowa aura nie rozpieszcza. Od wczesnych godzin porannych na ulicach działają piaskarki, a służby miejskie dokładają starań, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i pieszym. To pierwsze w Sopocie tak intensywne opady śniegu od dawna. Biorąc pod uwagę ilość dzisiejszych opadów, biały puch na ulicach kurortu najprawdopodobniej będzie nam towarzyszył także przez pozostałą część dnia.

Według serwisów pogodowych w piątek, 15 stycznia, od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora możemy się spodziewać temperatury od -4o do -2o C, a odczuwalna temperatura może sięgnąć nawet -5o C. Przez przeważającą część dnia zachmurzenie będzie utrzymywało się na poziomie blisko 90-100%, a ewentualne przerzedzenie chmur na niebie możliwe będzie dopiero w godzinach późnowieczornych.O rozpoczęciu Akcji Zima w Sopocie władze miasta poinformowały 3 grudnia ub. roku. Choć koniec 2020 r. i początek 2021 nie obfitowały w intensywne opady, to przygotowania okazały się niezbędne, aby właściwie zareagować w przypadku wystąpienia takich warunków pogodowych jak dzisiaj.

- Akcją "Zima" zajmują się jednostki miejskie, które w przypadku braku opadów kierowane są do innych zadań. Od początku zimy sytuacja na drogach monitorowana jest całodobowo. W związku z trwającymi i zapowiadanymi opadami na najbliższy weekend przygotowane zostały całodobowe dyżury pracowników odśnieżających ulice, chodniki i ścieżki rowerowe. Robimy więc wszystko, aby opady śniegu nie wpłynęły na bezpieczeństwo na drogach - mówi Marcin Skwierawski Wiceprezydent Sopotu

Do walki ze skutkami zamieci Sopot wykorzysta sprzęt i materiały znajdujące się w rezerwach Zarządu Dróg i Zieleni oraz Zakładu Oczyszczania Miasta. Na tegoroczny sezon zimowy miasto przygotowało około 1200 ton piasku, blisko 600 ton soli, a także wiele urządzeń. Wśród sprzętu wykorzystywanego przez ZDiZ znajdują się m.in. dwie koparko-ładowarki, pięć pługopiaskarek, miniładowarka BOBCAT, ciągnik z pługiem oraz samochód skrzyniowy.

O stan dróg i chodników zadbają także pracownicy sopockiego ZOM. Ci skorzystają z dwóch samochodów z hakiem, pługiem i posypem, dwóch traktorów JOHN DEERE z pługiem i posypem, traktora z pługiem, posypem lub szczotką oraz dwóch samochodów ze skrzyniami. Wykorzystany zostanie też sprzęt ręczny - pięć spalinowych odśnieżarek szczotkowych oraz trzy posypywarki ręczne. Ponadto w gotowości jest 13 osób do mechanicznego i ręcznego odśnieżania chodników. Utrzymane zostaną także dyżury nocne i weekendowe, w trakcie których monitorowana będzie sytuacja na drogach.

Według przewidywań meteorologów trudne warunki pogodowe mogą utrzymać się przez kilka najbliższych dni. W niedzielę temperatury mogą sięgnąć nawet -12o C, a w poniedziałek -9o C. Następnie przyjdzie czas na niewielkie ocieplenie, kiedy temperatury będą się utrzymywać w okolicach od -1o C do 0o C.

Poniżej zimowe zdjęcia z dzisiejszego poranka ->>

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

szczesliwaszczesliwa

5 1

w tym beznajdzijnym czasie troche radosci, oby tak zostalo na dluzej 12:31, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XYZXYZ

0 0

Właśnie wczoraj widziałem jak osoby odpowiedzialne za porządek w Sopocie składali wszelkich starań.ok 10.30 wychodząc z tunele przy Krasickiego schody nieodsniezone A u góry stało 4-5 osób z lopatami zajęci rozmowa A po ok 25 min spotkałem ta grupę ok 3- mają łopatę na ramieniu i spacerku po mieście aby do 15. Powinni bardziej ich kontrolować bo w Sopocie często widać jak spaceruje po mieście. 07:45, 16.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%