Zamknij
REKLAMA

Sopot: Pracownicy DPS-u oczekują na szczepienie. Zgłosiły się 32 osoby

08:49, 29.12.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Fotobank.PL/UMS
REKLAMA

Sopocki Dom Pomocy Społecznej przygotowuje się do szczepienia swoich pracowników i rezydentów. Chęć przyjęcia preparatu chroniącego przed zachorowaniem na COVID-19 zadeklarowały do tej pory 32 osoby zatrudnione w placówce. O możliwości wykonania zabiegu w najbliższym czasie poinformowano także zamieszkujących w ośrodku seniorów.

– Zgodnie z zasadami Narodowego Programu Szczepień, zanim zaczną się szczepienia populacyjne z których skorzystają nasi seniorzy, zrealizowany ma być etap zero, czyli szczepienie personelu placówek ochrony zdrowia, pomocy społecznej, sanepidu. Do szczepień zgłosiło się 32 pracowników DPS, o dacie ich wykonania zostaniemy wkrótce powiadomieni – przekazała Agnieszka Cysewska z sopockiego Domu Pomocy Społecznej.

Po zakończeniu etapu zero seniorzy będą mieli możliwość zaszczepienia się na podobnych zasadach jak w przypadku corocznych szczepień przeciwko grypie. Jak informują pracownicy DPS-u, wielu seniorów wyraziło chęć przystąpienia do zabiegu.

– O przystąpieniu do szczepień będzie decydował lekarz. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, DPS jest przygotowany na zorganizowanie szczepień w naszym budynku i współpracę ze służbami medycznymi – mówi Agnieszka Cysewska. - Zanim to nastąpi, systematycznie organizowane są spotkania dla seniorów na temat sytuacji epidemicznej, zagrożeń z niej wynikających oraz sposobów zapobiegania zakażeniom. W miejscach ogólnodostępnych wywieszone są informacje o obligatoryjnej dezynfekcji rąk oraz plakaty przygotowane przez GIS dotyczące m.in. zasad prawidłowego mycia rąk. Przy wejściu zamontowana została bramka dezynfekcyjna, w całym budynku rozstawione stacje do dezynfekcji rąk, dostępna dla osób stojących oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przypomnijmy, że od początku epidemii DPS zmienił sposób swojego funkcjonowania. W trosce o bezpieczeństwo rezydentów na terenie placówki wprowadzono trzy odrębne strefy, pozbawione wzajemnego kontaktu. Oprócz tego przeprowadzono reorganizację pracy osób zatrudnionych i wprowadzono obowiązkowe stroje robocze.

– Epidemia, a przede wszystkim izolacja, której jesteśmy poddani od marca bieżącego roku, to ogromne wyzwanie dla całej kadry DPS – dodaje Agnieszka Cysewska.

[ZT]6926[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Dorota SopotDorota Sopot

1 0

Oby zaszczepili ich jak najszybciej . To są ludzie którzy naprawdę powinni być zaszczepieni już!! oby tylko nie było takich jak Pani Janda i jej podobni 14:49, 02.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%