"#potrzebUEmy być w Unii Europejskiej, #potrzebUEmy funduszy unijnych, #potrzebUEmy by nasze małe wspólnoty piękniały, rozwijały się i stawały się perełkami na miarę najpiękniejszych miast, miasteczek i wsi europejskich. Wywieśmy flagi unijne, polskie i lokalne, zróbmy sobie zdjęcie z #potrzebUEmy. Udostępniajmy i lajkujmy. Nie ma naszej zgody na wetowanie budżetu unijnego. Bądźmy razem" – przekonują przedstawiciele Urzędu Miasta Sopotu.
Samorządowcy zachęcają w dniach 9-11 grudnia do dołączenia do akcji #potrzebUEmy oraz działań pokazujących jak ważne są wartości zjednoczonej Europy, np. poprzez wywieszanie flag unijnych, polskich i lokalnych, wyświetlanie flag unijnych czy odtwarzanie w przestrzeni publicznej hymnu Unii Europejskiej. Niech 10 grudnia w samo południe w naszych miastach i wsiach zabrzmi Oda do radości.
Przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i beneficjentów niezliczonych programów unijnych mówią jednym, wyraźnym głosem.
- Zdecydowanie #potrzebUEmy dalszego wsparcia funduszy europejskich i po raz kolejny apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego o niewetowanie budżetu unijnego. Bez tych środków tak spektakularny rozwój naszych miast, gmin i wsi nie byłby możliwy! Niech nasz głos wybrzmi mocno i donośnie – zachęca do włączenia się w akcję #potrzebUEmy Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.
Urząd Miasta Sopotu
Wideo: gdańsk.pl
[ZT]6707[/ZT]
7 0
Kudłaty, nie masz na co wydawać moich pieniędzy? Chcę informacji, ile kasy kosztowało wywieszanie flag UE (liczba zaangażowanych osób / stracony czas / benzyna etc) plus ten rzutnik na PPS, wyświetlający na zakładzie balneologii twoje bzdury
3 0
Człowiek który wykorzystuje mieszkańców do swoich celów, na ogół nie słucha mieszkańców bo po co .