Zamknij
REKLAMA

Strajk Kobiet w Sopocie: władze miasta dołączyły do protestu. Marsz przeniósł się na molo [FOTO+WIDEO]

16:11, 29.10.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

W środę, 28 października, kobiety po raz kolejny wyszły na ulice polskich miast, by protestować przeciwko orzeczeniu TK. Kobiety oraz wspierający je mężczyźni spotkali się również w Sopocie. Do uczestników dołączyli m.in. prezydent Jacek Karnowski oraz wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim. Marsz przeszedł m.in. przez sopockie molo, gdzie zebrani odsłuchali utwór pt. "Dziecko Rosemary".

Wśród organizatorek po raz kolejny znalazły się radna miejska Aleksandra Gosk oraz blogerka Matka Kurwa Polka. W strajku uczestniczyła także wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim oraz prezydent Jacek Karnowski. Uczestnicy protestu zebrali się nieopodal kościoła św. Jerzego. Przed budynkiem świątyni zgoromadziło się ponad 20 osób, które odmawiały różaniec i pilnowały, by strajkujące osoby nie podeszły zbyt blisko budynku.

Po przejściu na Plac Przyjaciół Sopotu, władze miasta oraz organizatorzy wypowiadali się do zebranych. Marsz przeszedł następnie na sopockie molo.

Na ulicach Gdańska, Gdyni i Sopotu pojawili się strajkujący, którzy zablokowali główne skrzyżowania aglomeracji. Kierowcy uczestniczący w proteście samochodowym przejeżdżali m.in. Aleją Niepodległości.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

fjvfjv

12 9

Wygramy, wygramy niedojdy. Pokrzyczycie, poprzeklinacie i.......jak zawsze nic z tego. Bo jesteście intelektualnymi miernotami :-0) 17:12, 29.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

****************

1 1

Mam jedn prośbę: uprzejmie proszę sobie zwalić, może pomóc na niepochamowany wyrzyg myśli ;) 20:23, 29.10.2020


OfficerOfficer

4 2

Publiczne osoby za łamanie przepisów powinny odpowiadać nie tylko karnie ale z zakazem piastowania stanowisk państwowych przez najbliższe 10 lat. Pozostałe osoby karnie . 15:23, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA