Zamknij
REKLAMA

"Sopocianie stanowią odpowiedzialne społeczeństwo": Ekopiknik na Sopockim Rynku [FOTO]

16:23, 19.09.2020 | Emil Bogumił
Skomentuj
REKLAMA

Po raz drugi mieszkańcy Sopotu spotkali się na rynku, by na wielkim pikniku zachęcać wszystkich do ekologicznego stylu życia. W sobotę, 19 września, w godz. 11.00-15.00, na terenie targowym znalazły się m.in. strefa warsztatów, targ zero waste, odbyły się proekologiczne wykłady i dyskusje, sprzedaż rękodzieła i ekologicznych produktów. Każdy uczestnik mógł odebrać ekologiczny pakiet oraz zagłosować w Budżecie Obywatelskim

Sopockiemu Ekopiknikowi towarzyszył szereg wydarzeń okolicznościowych. Sopocianie mogli posłuchać wykładów o ekologicznym trybie życia oraz wziąć udział w warsztatach, które sprzyjają postawom proekologicznym.

Jako miasto bardzo wcześnie rozpoczęliśmy segregację odpadów, jeszcze zanim było to wymogiem prawnym. Odbyło się wiele akcji edukacyjnych skierowanych do uczniów, seniorów i wszystkich mieszkańców. Patrząc na wskaźniki, które miasto osiąga przy segregacji odpadów, mogę powiedzieć, że sopocianie stanowią odpowiedzialne społeczeństwo. Już od dawna nasze wyniki są lepsze od obowiązujących norm - skomentowała Wiceprezydent Miasta Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Wiceprezydent zwróciła również uwagę, że sopocianie interesują się projektami, które dotyczą kształtowaniu proekologicznych postaw. Jako przykład podała działania dotyczące wymiany pieców w mieście.

Sopocianie mają dosyć dużą świadomość ekologiczną. Widzimy zaangażowanie akcją "Sopot Naturalnie". Mieszkańcy odbierają oferowane przez nas materiały, interesują się tematem, pytają jak segregować. Zwracają również uwagę, w których miejscach brakuje odpowiednich pojemników do segregacji. Myślę, że wrażliwość ekologiczna sopocian jest duża. Wszyscy, jako społeczeństwo, musimy ciągle pracować, by było lepiej. Przypomnę też, że do 2023 roku znikną z Sopotu piece opalane węglem. Mieszkańcy złożyli w tej sprawie bardzo dużo wniosków. To pokazuje, że sopocianie myślą o tym, by powietrze było coraz lepsze - skomentowała Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Poza warsztatami i stoiskami, na Ekopikniku rozdawane były specjalne pakiety dla mieszkańców. W ich skład wchodziły torba, zeszyt oraz pudełko na jedzenie.

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA