Zamknij
REKLAMA

Sopot inwestuje w środowisko! Zakupiono ekologiczny sprzęt dla pracowników ZOM-u

09:53, 16.09.2020 | P.S
Skomentuj Fot. mat. pras.
REKLAMA

Nie tylko wielkie inwestycje przyczyniają się do dbania o środowisko naturalne i czyste powietrze. Dużo możemy również zdziałać małymi krokami – zmieniając drobne przyzwyczajenia, korzystając ze sprzętu który jest niskoemisyjny, ekologiczny.

Z tego samego założenia wychodzi kierownictwo sopockiego Zakładu Oczyszczania Miasta, inwestując w ekologiczny sprzęt, chroniący środowisko.

W przestrzeni miasta możemy zaobserwować 6 elektrycznych odkurzaczy, które sprzątają sopockie place i ulice, elektryczne meleksy i rowery, które dowożą sprzęt do oczyszczania i odbierają śmieci z przyulicznych koszy.

Teraz przyszła kolej na elektryczne podkaszarki ze zmiennymi nakładkami, będące na wyposażeniu elektrycznych rowerów. Ich atutem jest to, że są elektryczne, a przez to zdecydowanie cichsze, niż te tradycyjne, spalinowe. Sprzęt – 2 podkaszarki, z dodatkowymi bateriami i stacjami do ładowania to koszt ok 11 tys. zł. Już pracują na sopockich skwerach, chodnikach.

- Nowy ekologiczny sprzęt to element szerokiego projektu, mającego na celu wprowadzenie do taboru sopockich służb pojazdów i urządzeń niskoemisyjnych. W przypadku miasta o statusie uzdrowiska to niezwykle ważne. Troska o czyste powietrze, o ograniczenie hałasu, przyświeca większości zakupów inwestycyjnych w mieście – komentuje Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Fot. mat. pras.

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]5882[/ZT] 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

OskarOskar

1 0

Fajne , ale treść strasznie propagandowa 22:39, 17.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RyszardRyszard

1 0

A prąd z turbin wiatrowych czy z węgla ? 07:44, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA