Zamknij
REKLAMA

Uderzał w drzwi kierowcy jaguara - nietrzeźwy i agresywny mieszkaniec Sopotu zatrzymany

08:51, 10.09.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W miniony poniedziałek (07.09.2020 r.) w godzinach wieczornych policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego sopockiej komendy zostali wezwani na jedną z ulic Sopotu, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy sprawca miał uszkodzić użytkowany przez zgłaszającego samochód. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, był tam zarówno zgłaszający jak i sprawca. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony oczekiwał w samochodzie na swoje dziecko. W pewnym momencie stojący przy jaguarze sprawca zachwiał się i ciężarem swojego ciała oparł się o niego. Kiedy kierowca auta zwrócił mu uwagę, by był ostrożniejszy, ten zdenerwował się, zaczął blokować drzwi od strony kierowcy i uderzał w nie, nie pozwalając kierowcy wyjść z auta. W wyniku tego uderzania sprawca uszkodził drzwi powodując w nich wgniecenie. Mundurowi ustalili też, że w trakcie całego zdarzenia sprawca groził również kierowcy uszkodzeniem ciała, a uderzając go w bok ciała naruszył jego nietykalność cielesną.

51-letni sopocianin natychmiast został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego i wykonali oględziny uszkodzonego auta. Ustalili też, że straty z tytułu zniszczeń wynoszą ponad 3 tys. zł.  

Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał on trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia auta, kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej mężczyzny.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie gróźb karalnych sprawcy grozi do 2 lat więzienia. Naruszenie nietykalności cielesnej to przestępstwo zagrożone karą do roku pozbawienia wolności.

[ZT]5806[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

qrva 500 plusowe menqrva 500 plusowe men

0 0

pisowskie 09:42, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%