Zamknij
REKLAMA

Sopoccy uczniowie najlepsi w województwie! Znamy wyniki egzaminów ósmoklasistów

15:12, 31.07.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już wyniki z egzaminów ósmoklasistów w 2020 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że po raz kolejny sopoccy uczniowie okazali się najlepsi w województwie pomorskim.

Tegoroczny sukces jest szczególnie cenny, ponieważ pomimo okresu pandemii nasi uczniowie osiągnęli najwyższe, średnie wyniki we wszystkich trzech egzaminach. I tak, sopoccy uczniowie osiągnęli średnią 67,32% z języka polskiego (gdańscy - 64,57%, gdyńscy – 65,05%, zaś średnia wojewódzka to 57,83%). Większą różnicę możemy zaobserwować w średniej ocen z matematyki, tu sopocianie osiągnęli 61,83% zaś średnia wojewódzka to tylko 45,48%. Doskonałe wyniki osiągnęli uczniowie również z egzaminu z języka angielskiego, osiągając średnią 73,54% przy średniej wojewódzkiej 53,75%.

- Doskonałe wyniki naszych uczniów to rezultat, wspólnej, systematycznej i konsekwentnej pracy młodzieży, nauczycieli i rodziców. Te egzaminy pokazują, że zaangażowanie samorządu w edukację poprzez opłacanie dodatkowych, ponadprogramowych zajęć lekcyjnych przynosi wymierne efekty. Edukacja jest bardzo kosztowną pozycją w budżecie miasta, ale takie wyniki stanowią silną motywację dla nas, byśmy walczyli o pieniądze, by dać szansę młodym ludziom – podsumowuje wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim - Dzięki dodatkowym zajęciom wyrównujemy szanse wszystkim uczniom, bo nas, jako gminę, na to wciąż jeszcze stać. Smuci bardzo duża dysproporcja między naszymi wynikami a średnią wojewódzką i średnią kraju. Ona pokazuje jak potrzebne jest systemowe podejście rządu do edukacji i jak zasadny jest nasz apel o zwiększenie subwencji oświatowych samorządom, by wszystkie dzieciaki miały równe szanse. Na edukacji nie wolno oszczędzać – dodaje wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim. 

Serdeczne gratulacje dla uczniów za ich codzienna naukę wspartą umiejętnościami i zdolnościami. Nauczycielom dziękujemy za profesjonalizm, zaangażowanie, wytrwałość i cierpliwość w codziennej pracy.

Tegoroczne wyniki egzaminów to również sukces Sopotu. Gmina przeznacza w skali  roku blisko 1 mln zł  na dodatkowe zajęcia obowiązkowe i pozalekcyjne, które w szczególności ukierunkowane są na przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych.

Urząd Miasta Sopotu

[ZT]5450[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA