Zamknij
REKLAMA

Sopot: Miały ostrzegać przed oszustwami w klubach go-go! Co się stało z kubikami i akcją informacyjną miasta?

20:30, 30.07.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W lutym br. miasto ustawiło kubiki informacyjne przed sopockimi klubami na Monte Casino. Przestrzegały one klientów o potencjalnej możliwości oszustwa w klubach go-go.  Mimo wielokrotnego niszczenia banerów przez przechodniów, a nawet pracownika klubu, miasto nie zdemontowało ich. Dlaczego podczas letniego sezonu turystycznego nie zobaczymy kubików z tak ważną informacją?  

Na terenie Sopotu, z inicjatywy miasta, stanęły cztery kubiki informujące o niebezpieczeństwach wynikających z odwiedzania klubów go-go. Zostały ustawione przed działającymi w mieście klubami go-go wczoraj (27.02.) około godziny 8.00. 

inf. UMS/ luty 2020

Po wybuchu koronawirusa miasto wykorzystało kubiki do informowania mieszkańców o zagrożeniach i przestrzeganiu obostrzeń. W ostatnim czasie na powierzchni kubików była umieszczona wystawa czasowa związaną z odsłonięciem pomnika prof. Bartoszewskiego. W ramach współpracy z Krakowem na sopockich kubikach pojawiły się informacje i materiały promujące Kraków. Miasto próbuje rozdysponować przestrzenią, jednak wygląda na to, że ilość kubików jest niewystarczająca. 

Problem nie zniknął, zniknęła informacja

Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego w Sopocie pojawiło się wielu turystów. W każdy weekend miasto przeżywa "oblężenie". Setki przyjezdnych z całej Polski i spoza kraju przechadzają się monciakiem. Wieczorami turyści chętnie bawią się w sopockich klubach, do których są zapraszani przez tzw. "naganiaczy".  Niestety, mimo ogromnej liczby gości, przed klubami go-go nie widać już kubików ostrzegających o wyłudzeniach i próbach oszustw. 
Klubu GoGo Sopot kubiku oszustwa

Z informacji podanych przez sopocką policję wynika, że problem nie zniknął. Zgłoszenia o wyłudzeniach w klubach go-go w Sopocie wciąż napływają do Komendy Miejskiej. 

Od czerwca do dnia 24.07.2020 roku sopoccy policjanci otrzymali pięć zgłoszeń dotyczących oszustw. Postępowania te są w toku i funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzeń.

Rzecznik Prasowy Policji w Sopocie 

Zapytaliśmy Urząd Miasta w Sopocie, dlaczego kubiki informujące o oszustwach w sopockich klubach zostały zlikwidowane i jakie treści będą na nich umieszczone w najbliższym czasie. W odpowiedzi czytamy, że obecnie kubiki są zajęte przez "inne kampanie informacyjne".

Kubiki zostały zabrane w chwili wybuchu pandemii. Konstrukcje zostały wykorzystane do informowania mieszkańców w ramach COVID-19. W miarę zwalniania się powierzchni obecnie zajętej  przez inne kampanie informacyjne, będziemy wracać do tematu.

UMS

Powstaje pytanie, jakie "inne kampanie informacyjne" są ważniejsze w czasie sezonu turystycznego od ostrzeżenia gości klubów go-go o oszustwach. Mieszkańcy Sopotu są zbulwersowani samym faktem istnienia tego typu lokali w kurorcie. Wśród sopocian krążą opowieści o licznych próbach wyłudzenia pieniędzy poprzez np. dosypywanie nielegalnych substancji do drinków. Część z osób bawiących się w klubach go-go niewiele pamięta z zabawy, mimo że nie spożyła dużej ilości alkoholu. Czy musi dojść do nieszczęścia, tak jak w przypadku Zatoki Sztuki, aby działalność klubów tego typu była zdelegalizowana? Czy miasto zdecyduje się na stałe umieścić kubiki informacyjne przed sopockimi klubami?

Były kubiki, będą ulotki

W liście do dyrektorów obiektów noclegowych prezydent Sopotu zapowiedział podjęcie kolejnych działań związanych z klubami go-go. Tym razem turyści uzyskają informację o potencjalnych zagrożeniach dzięki ulotkom. Te mają trafić do hoteli i pensjonatów w najbliższym czasie.

- Chciałbym poinformować Państwa, iż przystępujemy do kolejnej akcji informacyjnej, związanej z klubami go go. Problem tych klubów, pomimo wielu głośnych spraw z nimi związanych, w dalszym ciągu nie został rozwiązany. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych gości, proszę Państwa o zwracanie im uwagi na niebezpieczeństwo związane z wyjściem do tego typu miejsc. Dopóki państwo polskie nie poradzi sobie z problemem uważam, że powinniśmy wspólnie podejmować działania informacyjne, tak aby ustrzec jak najwięcej osób przez utratą pieniędzy - pisał prezydent Sopotu Jacek Karnowski. - Za pośrednictwem Sopockiej Organizacji Turystycznej do Państwa obiektów trafią ulotki ostrzegające przed klubami go go. Mam nadzieję, iż przystąpią Państwo do akcji informacyjnej prowadzonej przez miasto i będą udostępniać materiały w swoich obiektach - przekonywał samorządowiec.

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

gr2egor242gr2egor242

1 2

jakim trzeba być kolejnym wsiokiem w Sopocie, żeby do tego artykułu dołączyć zdjęcia błękitnego pudla 17:14, 31.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bolopgbolopg

4 0

Nie o pudla na tym zdjęciu chodzi. Jak nie wiesz to nie komentuj. 🤣🤣 22:07, 31.07.2020


GrzegorzGrzegorz

0 0

Był sobie w Sopocie Horst Kugel co mu nie dawno zdechł biały pudel 🤣
14:08, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA