Zamknij
REKLAMA

Kontrole Straży Miejskiej, zakaz sprzedaży alkoholu w barach, nowy informator - sztab kryzysowy 21.05.20

17:20, 21.05.2020 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

Podsumowanie dzisiejszego sopockiego sztabu z dnia 21 maja

Urząd Miasta

Od poniedziałku, 25 maja br., likwidujemy zmianowość, wszyscy urzędnicy wracają do pracy. Utrzymany zostanie dotychczasowy reżim sanitarny: kontrola temperatury i dezynfekcja na wejściu, ograniczona liczba interesantów i specjalne, wydzielone miejsce w którym bezpiecznie można załatwić sprawy urzędowe.

Rynek

Od wtorku do sprzedaży na sopockim targowisku dopuszczone zostaną artykuły przemysłowe i ubrania. Utrzymany będzie dotychczasowy reżim sanitarny, a sprzedaż dozwolona tylko na terenie targowiska.

Dzisiaj odbędzie się kolejna dezynfekcja przestrzeni miejskich. Służby dezynfekują także place zabaw w przedszkolach, żłobku, a od poniedziałku także przyszkolne place zabaw.

Sanatoria

Minister zdrowia zapowiedział otwarcie sanatoriów od 15 czerwca br. To dobra wiadomość, ale czekamy na wytyczne rządowe dotyczące zasad przyjmowania kuracjuszy i wytyczne Sanepidu, a także na decyzję NFZ, który kieruje kuracjuszy do sanatoriów. Dopiero wtedy będziemy mogli odpowiedzialnie podjąć jakiekolwiek decyzje.

Ochrona osobista

Jeżeli są jeszcze osoby którym brakuje maseczek, prosimy o zgłoszenia telefoniczne do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych, tel.: 518 838 795, od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 15.00. Jest możliwość dostarczenia maseczek np. osobom starszym, można to uzgodnić przez telefon.

„Przepis na Sopot”

Jest już wydanie specjalne sopockiego informatora, poświęcone w całości działaniom miasta w czasie pandemii koronawirusa. „Przepis” jest dostępny w tradycyjnych punktach dystrybucji, w sklepach, spółdzielniach mieszkaniowych i w Urzędzie Miasta.

Weekend

W mieście pojawią się dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji. Funkcjonariusze będą szczególnie kontrolować przestrzeganie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, przeprowadzane będą również kontrole osób nieletnich.  Według obowiązujących jeszcze rozporządzeń, działalności nie mogą prowadzić dyskoteki, nie ma też sprzedaży barowej.

UM Sopot

[ZT]4775[/ZT]


 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz