Sopoteka informuje, jak wypożyczyć książkę bez wychodzenia z domu. Mimo, że wszystkie instytucje kulturalne, w tym również biblioteki są zamknięte z powodu koronawirusa, wciąż można skorzystać z darmowego dostępu do e-booków.
Jak zdobyć dostęp do e-booków?
Czytelnicy Biblioteki Sopockiej będący mieszkańcami Sopotu mają możliwość uzyskania kodów do Legimi na dwa sposoby.
1. W godzinach od 8 do 15 sopoteccy bibliotekarze będą podawać kody telefonicznie: 58 551 27 06. Można także pisać do Sopoteka na FB. W obu przypadkach należy podać numer swojej karty. Liczba kodów jest ograniczona. Aby wpisać kod, należy wejść na legimi.pl/pomorskie
2. Dodatkowo Biblioteka Sopocka posiada 90 własnych ebooków, które od jutra, tj. 13.03.2020 będziemy wypożyczać. Jeden Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo 6 ebooków, które automatycznie wyłączane są z puli (do momentu ich zwrotu (nie dłuższego niż 30 dni), czyli skasowania przez niego pliku).
Tytuły można sprawdzić w katalogu bibliotecznym: https://box.mbp.sopot.pl/Opac5/
Z powodu ograniczeń systemowych w celu wypożyczenia ebooka należy napisać wiadomość do Sopoteka na FB, również należy podać nr karty.
Platforma z wolnym dostępem do eksiążek to strona: Wolne Lektury, są też darmowe pakiety eksiążek na portalach sprzedawców: Woblink czy Publio.pl
inf. Sopoteka/facebook
[ZT]4056[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz