Zamknij
REKLAMA

Sopotkowo świętowało Światowy Dzień Kota przez cały weekend! [FOTO]

21:26, 17.02.2020 | A.N
Skomentuj
REKLAMA

Jest jeden dzień w roku, w którym koty obchodzą swoje święto. To świetna okazja, by pomóc wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom lub pomyśleć o adopcji ze schroniska. W akcję zaangażowało się Sopotkowo, które zorganizowało Weekend z Kotem. 

W weekend, 15 oraz 16 lutego w Sopotkowie obchodzono Weekend z Kotem. Uczestnicy mogli zapoznać się ze zwierzętami w schronisku, a także wziąć udział w warsztatach i wykładach. Uczestnicy nauczyli się m.in. jak stworzyć zabawki dla swoich pupili. Podczas wydarzenia można było również zakupić kocie lub psie gadżety. Za datek na schronisko do rąk odwiedzających trafiały tablice z nazwami sopockich ulic, które niedawno zostały wymienione na nową wersję kolorystyczną.

Jak informują wolontariusze, dwa dni świętowania były bardzo intensywne. W akcję zaangażowana była Trójmiejska Klinika Weterynaryjna oraz Black Cat – kocia ekspertka – od dawna współpracująca z Sopotkowem. 

– Dziękujemy za wszystkie dary, rozmowy i Waszą obecność. Mamy nadzieję, że jakiś kot lub kotka wpadła wam w oko – i wrócicie do schroniska jeszcze raz – aby adoptować – podsumowało Sopotkowo na facebookowym profilu.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. Tego samego dnia świętuje się go również od 1990 roku we Włoszech. Tradycja przywędrowała do Polski 16 lat później, w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź. Tego dnia w akcje angażują się liczne schroniska oraz organizacje pro zwierzęce.

fot. Juwel Fotografia i Tomasz Arczynski

(A.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz