Zamknij
REKLAMA

Na ratunek dzikim zwierzętom - Czy sopockie szkoły i przedszkola dołączą do projektu?

08:16, 08.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Pomorski Ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt "Ostoja" zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym "W trosce o dzikość - pomagaj z głową".

W bezpłatnej ofercie edukacyjnej dla Sopotu przygotowano:

  •  20 warsztatów dla przedszkoli i szkół m.in. o zwierzętach w mieście, udzielaniu pomocy poszkodowanym osobnikom i pracy Ostoi,
  •  1 warsztat z budowaniem budek dla zimujących jeży,
  •  3 warsztaty o prawidłowym dokarmianiu zimujących ptaków z przygotowywaniem kul tłuszczowych,
  •  3 ornitologiczne warsztaty terenowe (dzienne i nocne, na sowy).

Kontakt z koordynatorem projektu i zapisy na warsztaty w placówkach dydaktycznych: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

O ośrodku Ostoja 

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja jest fundacją. W 2017 roku uzyskaliśmy status organizacji pożytku publicznego. Naszym celem jest niesienie pomocy dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. Pomagamy zwierzętom chorym, rannym, osieroconym, które wymagają tymczasowej opieki lub leczenia i rehabilitacji. Zwierzęta, które trafią do „Ostoi” maja szanse na powrót do zdrowia, a tym samym na powrót do swojego środowiska naturalnego.

Mottem naszej placówki jest hasło : „W trosce o dzikość !”. Szczególnie zależy nam na udzielaniu   pomocy dzikim zwierzętom naszej lokalnej pomorskiej fauny. Ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt w okolicach Trójmiasta był potrzebny już od dawna. Do 2013 roku osoby, które znajdywały dzikie zwierzęta potrzebujące pomocy weterynaryjnej nie miały jak takiemu zwierzęciu pomóc. Nie było odpowiedniej instytucji, która mogłaby takiej pomocy udzielić zapewniając przy tym, odpowiednie warunki dla dzikich zwierząt.  Tak powstała idea stworzenia „Ostoi”. Działamy, aby mieszkańcy województwa Pomorskiego mieli możliwość pomóc potrzebującemu dzikiemu zwierzęciu, przywożąc je do naszego ośrodka. Dzięki tej pomocy znalezione zwierzę ma szanse powrócić zdrowe na wolność.

informacje: http://ostoja.gda.pl/

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone