Przed nami tydzień pełen wrażeń. W Sopocie odbędzie się szereg wydarzeń, które umilą czas mieszkańcom, jak i turystom. Kulminacyjnym momentem będzie weekend, a przede wszystkim niedziela (26 stycznia). Wszyscy będą mogli bawić się i wspierać sopocki sztab podczas 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
[CGK]6890[/CGK]
Ideą pływackiego maratonu jest podjęcie wspólnej inicjatywy na rzecz pomocy innym poprzez zbiórkę̨ pieniędzy w ramach 33. Finału WOŚP Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej! Motywem przewodnim 33. Finału WOŚP jest bezpieczeństwo i zdrowie dzieci.
[CGK]6851[/CGK]
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 33. W związku z tym wydarzeniem przewidziane są liczne występy artystyczne i koncerty na scenie muszli koncertowej na molo. Od 11.00 do 15:00 scenę opanują dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie. W międzyczasie prowadzone będą licytacje na żywo z gadżetami 33. Finału WOŚP. O godzinie 15:00 publiczność rozgrzeje DJ ISKRA, po nim scenę przejmą muzycy z FEERIA, BLUE ALMONDS, Space Sash & Henio oraz Szymon Jakubek.
[CGK]6850[/CGK]
Bieg odbywa się na sopockiej plaży na dystansie 4,5 km. Szczegółowa trasa biegu znajduje się na stronie internetowej www.mosir.sopot.pl. Trasa biegnie plażą do granicy z Gdynią i z powrotem na miejsce startu. Sposób jej pokonania jest dowolny – czy to biegiem, pieszo, maszerując z kijkami do nordic walking czy wspólnie z psem na smyczy.
Tym samym aktywni sopocianie oraz osoby, które co roku wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będą mogły dołożyć się do ogólnopolskiej zbiórki.
33. finał WOŚP możecie także wesprzeć razem z saunami 𝐋𝐢𝐦𝐢𝐭𝐥𝐞𝐬𝐬 𝐛𝐲 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐩𝐚𝐲 w Sopocie. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na WOŚP. To doskonała okazja, by połączyć relaks z pomaganiem. Co na Was czeka?
[CGK]6902[/CGK]
Róża Luksemburg jest po Marii Skłodowskiej-Curie najbardziej znaną na świecie Polką. Ikoną pacyfizmu, internacjonalizmu i demokratycznego socjalizmu. W Polsce niemal każdy kojarzy jej nazwisko, ale niewielu wie, kim była naprawdę.
[CGK]6884[/CGK]
Trio Wojtczak - Gos - Hadrych to grupa artystów, którzy tworzą muzykę w czasie rzeczywistym, opierając się na spontanicznej interakcji i intuicji. Publiczność może spodziewać się zarówno subtelnych, ambientowych krajobrazów dźwiękowych, jak i energetycznych eksplozji muzycznej kreatywności. To wyjątkowa propozycja dla miłośników nieoczywistych form muzycznych i nieskrępowanej improwizacji.
[CGK]6877[/CGK]
Na scenie zobaczycie niecodzienny widok! To będzie emocjonalna petarda! Zabierzcie chusteczki i bądźcie gotowi na wzruszenia, które na pewno zapewnią nam Ola Mońko wraz synem Antonim!
Repertuar? Amerykańskie hity okraszone osobistymi opowieściami - nie możecie tego przegapić!
[CGK]6880[/CGK]
Dobry Wieczór Piano to cykl spotkań z muzyką jazzową. Gośćmi cyklu są ikony trójmiejskiej sceny jazzowej i nie tylko. Koncerty odbywają się w kameralnej sali Dworku Sierakowskich, a w sezonie letnim koncert wędruje aż do ogrodu - dzięki otwartym oknom można rozkoszować się muzyką na świeżym powietrzu.Do tej pory wystąpili m.in. Piotr Nadolski, Ilona Damięcka, Wojciech Staroniewicz, Leszek Kułakowski, Jakub Hajdun, Tomasz Szwelnik, Jerzy Sapiejewski, W.L.G. Trio, Cezary Paciorek, Leszek Dranicki, Ola Mońko, Dominik Kisiel i inni.
[CGK]6892[/CGK]
W trakcie spaceru uczestnicy skupią się przede wszystkim na czasach Sopotu jako wsi, czyli do 1901 roku. Co to była za wieś!... Co za miejsca, co za urok, co za historie! Co za mnogość przepływających przez tę wieś potoków! Gdzie one się podziały? Ile dworów było w Sopocie w tych stuleciach, gdy Sopot był jeszcze wsią? Do kogo należały?
Jacy królowie zatrzymywali się w Sopocie, gdzie i dlaczego? Który dwór i dlaczego został w XVII wieku okopany fosą wypełnioną wodą? Czy da się go dziś zobaczyć? Jak rozpoznać architekturę czasów wsi, jak tę związaną z XIX wiecznym uzdrowiskiem, a które budynki datują z pierwszej połowy XX wieku?! W jakich kolorach była zabudowa, którą mijamy? Co to są kolory historyczne?
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz