Zamknij
REKLAMA

Piraci drogowi na podwójnym gazie! Kolejne zatrzymania sopockiej policji

16:11, 04.10.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj policjanci drogówki zatrzymali na ulicach Sopotu dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 13.00, po tym jak funkcjonariusze zauważyli, że kierowca hondy jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od mieszkańca Sopotu wyraźną woń alkoholu, przebadali go alkomatem i ustalili, że ma on ponad 0,6 promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przed północą na Alei Niepodległości. 33-letni obywatel Wielkiej Brytanii kierując fiatem tipo miał w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu. Samochód, którym poruszał się 33-latek został przekazany innej osobie, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo kierowca hondy został ukarany mandatem za popełnione wykroczenia.

Wczoraj wieczorem policjanci drogówki zatrzymali również 29-letniego kierującego pojazdem. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość i ustalili, że jedzie on Aleją Niepodległości z prędkością 106 km/h, w miejscu gdzie ograniczenie wynosiło do 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i zgodnie z przepisami straci on uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić pojazd bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Za trzecim razem jazda bez uprawnień zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką karą finansową oraz utratą prawa jazdy nawet na 15 lat.

inf. KM Policji w Sopocie 

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone