Zamknij
REKLAMA

Mniej plastiku w Sopocie? Inne samorządy przyłączają się do akcji

06:17, 10.09.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Unijna dyrektywa zakazująca wykorzystywania jednorazowych sztućców, naczyń i słomek wejdzie w życie w 2021 roku. Pomimo tego, że do wprowadzenia zakazu pozostał jeszcze ponad rok, polskie samorządy nie zamierzają czekać z wprowadzaniem zmian. Do miast ograniczających zużycie plastiku dołączył już nie tylko Sopot, ale też Wrocław, Warszawa, Kraków, Wałbrzych, Toruń i Trzcianka.

Samorządowcy podejmują szereg działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego. W Sopocie zakaz wykorzystywania plastikowych sztućców, naczyń i słomek wprowadzono w maju. Kolejną inicjatywą było popularyzowanie sopockiej kranówki przez spółkę AQUA-Sopot. Zwieńczeniem dotychczasowych działań będzie akcja "Sopot naturalnie", na którą miasto przeznaczy prawie 100 tysięcy złotych.

– Zaczynamy od siebie i planujemy szeroką akcję edukacyjną skierowaną zarówno do mieszkańców, jak i do przedsiębiorców czy turystów. Niektóre zmiany można wprowadzić od razu – jak choćby zastąpienie wody w butelkach plastikowych zdrową sopocką wodą z kranu, serwowaną w szklanych dzbankach. Inne zmiany wymagają więcej czasu. Ale wszyscy musimy mieć świadomość, że ograniczenie używania plastiku to konieczność – informował dziennikarzy Rzeczpospolitej prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

EkoPiknik organizowany w ramach akcji "Sopot naturalnie" odbędzie się w sobotę 21 września na Sopockim Rynku. Dla uczestników przygotowano zestawy startowe, dzięki którym mieszkańcy będą mogli ograniczyć wykorzystanie tworzyw sztucznych.

[ZT]2693[/ZT]

Źródła:

  • Renata Krupa-Dąbrowska, Kolejne miasta mówią "nie" plastikowym słomkom i kubkom w urzędach i na piknikach, online: https://www.rp.pl/Zadania/309089975-Kolejne-miasta-mowia-nie-plastikowym-slomkom-i-kubkom-w-urzedach-i-na-piknikach.html?fbclid=IwAR1SQHy6kdw1ImUioO8kY5jAbqtXQ0sfjPPmb1pCXj9sTta7Zo1sS1fUNtI [dostęp: 09.09.2019].
(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone