Zamknij

Już dziś w Sopocie rozbłysną choinki! Świąteczne drzewka zobaczymy w trzech miejscach

09:14, 30.11.2023 . Aktualizacja: 09:14, 30.11.2023
Skomentuj

Sopot już wkrótce zachwyci mieszkańców i turystów świątecznymi iluminacjami w całym mieście. Natomiast już dziś, 30 listopada, na trzech żywych choinkach: przy ratuszu, przy Kościele św. Jerzego i przy siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni, zapalone zostaną kolorowe światełka. To symbol trwających już od kilku dni przygotowań do tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia.

Pozostałe iluminacje zostaną uruchomione 6 grudnia, w mikołajki. Wtedy też na alei Niepodległości, na ulicy Kościuszki i na placu Przyjaciół Sopotu rozbłysną tysiące kolorowych światełek. W sumie aż 116 elementów dekoracji świątecznych rozświetli kurort. 

Tradycyjnie, przy kościele św. Jerzego stanie dekoracja świetlna w formie napisu "Sopot". Na placu Przyjaciół Sopotu pojawią się:

  • miejska choinka w centralnym punkcie placu,
  • dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów,
  • świetlna bombka,
  • świetlista fontanna.

W bajkowy klimat wprowadzą również:

  • 18 sztuk trójwymiarowych lilii na lampach placu,
  • 35 koron świetlnych na latarniach,
  • lampki na drzewach w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Ze względu na ograniczone środki finansowe, w tym roku zrezygnowano z zawieszenia żagli na lampach w ciągu alei Niepodległości, na ul. Malczewskiego, nie będzie świetlistych przewieszek nad jezdnią ulicy Kościuszki (na wysokości poczty) i kul w parku Herbstów.

Koszt montażu i uruchomienia iluminacji oraz ich demontaż to łącznie 298 328,52 zł. Rezygnując z części iluminacji miasto zaoszczędzi blisko 250 tys. zł. Iluminacje będą świecić codziennie, po zapadnięciu zmroku, do 15 stycznia 2024 roku. Nie przegapcie okazji, aby nacieszyć się świątecznymi dekoracjami, bo pierwsze światełka będziemy mogli zobaczyć już dziś.

[ZT]20322[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%