Zamknij

Dziesiątki wystawców i kuchnie z całego świata! Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku startuje już w piątek

12:00, 20.11.2023 PAP Aktualizacja: 09:30, 21.11.2023
Skomentuj Fot. Joanna Sobczyńska - Esopot.pl Fot. Joanna Sobczyńska - Esopot.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy, który stał się przedświąteczną wizytówką Gdańska, co potwierdził m.in. plebiscyt European Best Christmas Markets 2023, potrwa od 24 listopada do 23 grudnia. 48 tys. internautów wybrało go drugim najpiękniejszym w Europie. W tym roku po raz pierwszy rozświetlony zostanie Zespół Przedbramia.

W piątek 24 listopada rozpocznie się w Gdańsku Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmarkowe miasteczko ponownie przemieni Targ Węglowy, ul. Bogusławskiego, Tkacką oraz Zbrojownię w miejsca pełne przedświątecznej magii - poinformował gdański magistrat.

Fot. Joanna Sobczyńska - Esopot.pl

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła w komunikacie przesłanym PAP, że około 40 stoisk na jarmarku należeć będzie do przedsiębiorców z Gdańska - nieco ponad 60 proc. to przedsiębiorcy z Pomorza, więc impreza jest także pobudzeniem lokalnej gospodarki.

Marcin Dajos z Międzynarodowych Targów Gdańskich podał, że jak wynika z badań przeprowadzonych w trakcie minionego Jarmarku Bożonarodzeniowego odwiedzający nastawieni na znalezienie prezentów pojawiają się w świątecznym miasteczku, aby zainspirować się, odnaleźć wyjątkowe, unikatowe podarunki.

Rozpoczynający się 24 listopada Jarmark stanie naprzeciw tym oczekiwaniom. Specjalna oferta rzemiosła i rękodzieła pojawi się na ponad 80 stoiskach - z czego 45 znajdzie się w Zbrojowni. Tam też swoją premierę będzie miała specjalna gablota - "Świąteczna skarbnica pomysłów". Tam, jarmarkowi wystawcy zaprezentują najciekawsze prezentowe inspiracje.

Fot. Joanna Sobczyńska - Esopot.pl

Ponad 60 stoisk świątecznych wypełnią smaki różnych kuchni świata. Spotkania rodzinne czy towarzyskie będą mogły odbywać się przy potrawach z 17 krajów i regionów globu.

"Wśród nich znajdziemy m.in. kuchnie: polską, kaszubską, orientalną, krymsko - tatarską czy węgierską. Fani słodyczy nie przejdą obojętnie obok holenderskich poffertjes, donutów, churrosów czy kurtoszy. Zwolennicy smaków wytrawnych, będą mogli wybrać pomiędzy: szprotkami w cieście, pieczonymi kasztanami, pierogami, langoszami czy raclettem" - podaje Marcin Dajos.

Atrakcje czekać będą również na najmłodszych gości jarmarku: symulator VR Magiczne sanie św. Mikołaja, Gdańska Karuzela, Koło Widokowe na Ołowiance oraz nowość tego sezonu: spinnig coaster - Wirujące Beczki. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ pat/

[ZT]20006[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%