Zamknij

Jak wspierać młodzież w kryzysie? Konferencja naukowa w Sopocie

11:55, 30.09.2023 .
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Na to pytanie odpowiedzi szukać będą uczestnicy konferencji „Nastolatki. Jak rozmawiać, słuchać i wspierać, żeby budować dobre relacje?”, która odbędzie się 2 października w hotelu Sheraton w Sopocie, sala Christopher Columbus A. Skierowana jest do specjalistów pracujących z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych.

Konferencja organizowana jest przez II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Sopocie oraz Miasto Sopot.

– Zaproszenie skierowaliśmy do przedstawicieli trójmiejskich szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, pedagogów i psychologów – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Kondycja psychiczna młodzieży jest katastrofalna, mamy permanentny kryzys systemowej opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Musimy więc oddolnie szukać nowych metod, rozwiązań, aby wspierać uczniów w kryzysie. Dlatego tak dużo chcemy mówić o empatycznej komunikacji – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W programie znalazły się wykłady i prezentacje, które poprowadzą specjaliści. Znaleźli się w tym gronie m.in. Przemysław Staroń, Marta Młyńska, Stanisław Bobula oraz osoby z Fundacji Martyny Wojciechowskiej Unaweza: dr Agnieszka Tomasik i adw. Jan Suchanek. Otworzony zostanie także wykład Martyny Wojciechowskiej.

Zaplanowany jest też panel dyskusyjny, podczas którego możliwa będzie wymiana doświadczeń, związanych z pracą z młodzieżą. W panelu dyskusyjnym udział wezmą uczniowie z sopockiej Młodzieżowej Rady Miasta.

Na zakończenie uczestnicy konferencji będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny pt. „Kronika Snów: Lunatyczka”. To przejmujący spektakl, w pełni realizowany przez młodzież pod opieką artystyczną zawodowych artystów. 

Młodzi aktorzy stworzyli scenariusz oparty na prawdziwych przeżyciach obejmujących całe spektrum problemów natury psychologicznej, a także fizjologicznej, z jakimi zmaga się dziś ogromna liczba nastolatków. Do spektaklu zaproszone zostały osoby z Ukrainy, nastolatkowie i młode kobiety, które dziś także przechodzą swoisty cykl autoterapeutyczny po drastycznych przeżyciach związanych z uchodźctwem wojennym.

W ekipie przygotowującej spektakl są osoby zmagające się z takimi zdiagnozowanymi zaburzeniami i problemami, jak: spektrum autyzmu (Asperger), ADHD, WWO, depresja z próbami samobójczymi i hospitalizacje), DDD, Zespół Touretta, WWO oraz cukrzyca typu 1.

Więcej o spektaklu: kliknij i sprawdź.

[ZT]18894[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%