Zamknij

EKO parking w Sopocie podsumował sezon! Ile razy kierowcy skorzystali z postoju?

12:00, 19.09.2023 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe ERGO Areny Fot. materiały prasowe ERGO Areny

Bezpłatny EKO parking przy ERGO ARENIE został otwarty 24 czerwca i działał do 3 września 2023 r. Kierowcy odwiedzający Sopot mieli do dyspozycji ponad 700 miejsc parkingowych, a także możliwość transportu pojazdami elektrycznymi do centrum miasta, Opery Leśnej i na plażę. Do 3 września pobranych zostało ponad 7600 tygodniowych biletów na postój aut. Około 15 tys. osób skorzystało z transportu pojazdami elektrycznymi.

Bezpłatny, całodobowy EKO parking, usytuowany przy sopocko-gdańskiej hali ERGO Arena, jest już od 7 lat sposobem na parkowanie w czasie sezonu turystycznego. Parking zatrzymuje samochody przed wjazdem do miasta, co pozwala odciążyć zatłoczone w sezonie centrum Sopotu.

– W sezonie turystycznym bardzo trudno o miejsca parkingowe w centrum, dlatego od kilku lat promujemy parking buforowy. W tym sezonie, szacując po liczbie pobranych biletów, skorzystało z niego ponad 16 tys. osób, z czego połowa przyjechała spoza Trójmiasta i okolic – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Rotacja samochodów parkujących w weekendy w Sopocie byłaby lepsza, ale niestety ustawodawca zabrania pobierania opłat w weekendy w miastach o liczbie mieszkańców poniżej 100 tys., nawet tak licznie odwiedzanych jak Sopot czy Zakopane – dodaje wiceprezydent Sopotu.

Tradycyjnie parkowanie na Eko parkingu było w sezonie bezpłatne. Kierowcy byli zobowiązani do pobrania biletu, dającego możliwość postoju bez opłat przez 7 kolejnych dni. Wyjątkiem w bezpłatnym wakacyjnym parkowaniu były te dni, w których na ERGO Arenie odbywały się imprezy masowe. Wówczas opłaty za parkowanie przy hali były pobierane.

Od 24 czerwca do 3 września 2023 r. z automatów ustawionych na EKO parkingu pobrane zostały 7602 bilety tygodniowe na postój samochodów. Połowa tej liczby to auta zarejestrowane w Trójmieście i okolicach (Pruszcz Gdański, Wejherowo, Kartuzy) natomiast pozostałe to samochody z dalszych części Polski.

Na sezon letni 2023 miasto uruchomiło również – podobnie jak w ubiegłych latach – możliwość przejazdu do centrum Sopotu, na plażę oraz do Opery Leśnej wygodnymi pojazdami elektrycznymi. Eko pojazdy kursowały co 20-30 minut, w godz. 10.00-20.00. Z tych przejazdów skorzystało w czasie od czerwca do września około 15 tys. osób.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]18760[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%