Zamknij

Czy "turystka" z Sopotu zostanie uratowana? Interpelacja Wojciecha Fułka

18:00, 18.04.2019 | J.F
REKLAMA
Skomentuj

Radny Sopotu, Wojciech Fułek złożył interpelację do Prezydenta Miasta Sopotu, Jacka Karnowskiego. W swoim piśmie apeluje o pogarszającym się stanie muralu "Turystka" wg projektu laureatki Nagrody Sopockiej Muzy, absolwentki ASP, sopocianki Anny Reinert. Mural znajduje się na budynku przy ul. Jana Jerzego Haffnera 24.

Wojciech Fułek wysuwa propozycję rozpoczęcia przez miasto pilnych prac zabezpieczających dzieło przed degradacją i jego całkowitym zniszczeniem. Jak pisze - jej aktualny stan przynosi wstyd, zwłaszcza, że miasto było inicjatorem jej powstania, a mural znajduje się na budynku prawie w centrum Sopotu. W ramach zmniejszenia kosztów renowacji, sopocki radny proponuje aby zaprosić do współpracy artystów oraz producentów farb.

Mural "Turystka" wykonany w ramach festiwalu ARTLOOP w Sopocie, wg projektu Anny Reinert./ wikipedia

 

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone