W Sopocie osoby w podeszłym wieku mogą korzystać z wielu programów wspierających ich zdrowie. Wszystkie te działania są bezpłatne dla uczestników, ich koszty pokrywane są z budżetu miasta. Zachęcamy do korzystania!
Dzięki programowi możliwe jest opóźnienie skutków starzenia się, seniorzy dłużej mogą być samodzielni. Programem skierowany jest do mieszkańców Sopotu, którzy ukończyli 70. rok życia i w roku ubiegłym nie korzystali z programu. Uczestnicy korzystają z 10-dniowych turnusów rehabilitacyjnych w systemie dziennym, od godz. 9.00 do 15.00. Kwalifikacje do programu odbywają się na podstawie skierowania od lekarza POZ.
Zajęcia odbywają się w Sanatorium „Leśnik”, ul. 23 Marca 105, tel. 58 551 72 63, wew. 65.
Jest on skierowany do mężczyzn mieszkających w Sopocie, którzy ukończyli 50. rok życia. Obejmuje badanie per rectum wykonane przez specjalistę oraz oznaczenie poziomu PSA, USG prostaty. Skierowanie nie jest wymagane. Rejestracja osobiście lub telefonicznie na określony dzień i godzinę.
Więcej informacji: Poradnia Urologiczna, ul. Chrobrego 10 , tel. 58 555 81 13.
Adresowany jest do osób z niepełnosprawnością ruchową, wymagających stałej rehabilitacji (chorzy na SM, po niedowładach połowiczych, po porażeniach i niedowładach wielokończynowych itp). Dobór pacjentów do programu oparty jest o zgłoszenia lekarzy rodzinnych oraz organizacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami.
Więcej informacji: Sopockie Centrum Fizykoterapii i Rehabilitacji, ul. Kościuszki 38, tel. 58 551 15 12.
Do ambulatorium mogą zgłaszać się pacjenci tylko w przypadkach ostrych, tj. np. świeże złamanie, rana cięta wymagająca zszycia, oparzenia itp. Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godz. 19.00-23.30 oraz weekendy w godz. 9.00-21.00. Nie jest potrzebne skierowanie, rejestracja odbywa się na miejscu.
Ambulatorium działa w Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie, ul. Chrobrego 10, tel. 58 555 81 13.
Celem jest poprawa jakości i skuteczności opieki nad osobami chorymi, z niepełnosprawnościami, samotnymii starszymi oraz wydłużenie do maksimum ich pobytu w domu.
Więcej informacji: „Vita – Med”, ul. Kazimierza Wielkiego 14, tel. 607 384 297.
Mieszkańcy Sopotu mogą skorzystać z diagnostyki i leczenia problemów urologicznych.
Więcej informacji: Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego z Przychodnią w Sopocie, ul. Chrobrego 10, tel. 58 555 81 13.
Świadczenia obejmują mieszkańców Sopotu, którzy ukończyli 50. lat. Rejestracja pacjentów odbywa się osobiście lub telefonicznie. Pacjenci umawiani są na wyznaczony dzień i godzinę. Każdy zgłaszający się do programu pacjent będzie miał wykonane podstawowe badania okulistyczne. Jeżeli po wykonaniu badań lekarz stwierdzi taką konieczność, skieruje pacjenta na badanie specjalistyczne.
Kontakt: OKOMED Lekarze Okuliści Spółka Partnerska, tel. 58 582 30 05.
Badania USG wśród mieszkanek Sopotu w wieku 45-49 lat i po 70. r.ż. mogą przyczynić się do zmniejszenia umieralności kobiet z powodu raka piersi i pozwolą na rozpoznanie istniejących i możliwych nieprawidłowości. Jak najszybsze wykrycie nowotworu bardzo ma ogromny wpływ na wyniki leczenia.
W ramach programu będą wykonywane:
Każde badanie zakończone będzie wydaniem wyniku oraz wniosków i zaleceń.
Realizator: GORIS-MED Radiolodzy Rzepecka-Wejs i Partnerzy, ul. Chrobrego 6/8, tel. 58 555 08 59.
Źródło: Urząd Miasta Sopotu
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz