Zamknij

Przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę! W plecaku trzymali słoik z amfetaminą

14:00, 29.05.2023 .
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Michał Osiecki Zdjęcie poglądowe. Fot. Michał Osiecki

Przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę. Gdy nie zostali wpuszczeni, przed bramą zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa. Zauważyli to policjanci i podjęli wobec nich interwencję. Jak się okazało, dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 36 i 45 lat byli nietrzeźwi i za używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym zostali ukarani mandatami. Do tego policjanci znaleźli w plecaku 36-latka mały słoik z amfetaminą i go zatrzymali. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut posiadania 20 porcji środków psychotropowych.

W miniony piątek po godz. 22.00 policjanci prewencji podczas pieszego patrolowania ulicy Moniuszki zauważyli dwóch mężczyzn, którzy będąc w pobliżu bramy prowadzącej na teren imprezy wykrzykiwali wulgarne słowa. Funkcjonariusze od razu podjęli wobec nich interwencję i gdy zbliżali się do nich, ci na ich widok gwałtownie próbowali oddalić się z miejsca. Nie udało się, a sprawcami wykroczenia okazali dwaj mieszkańcy powiatu lęborskiego w wieku 36 i 45 lat. Podczas rozmowy policjanci od razu wyczuli od nich silną woń alkoholu i sprawdzili ich trzeźwość. Badanie trzeźwości wykazało, że 36-latek ma blisko 2,5 promila, zaś jego kolega – ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj mężczyźni w rozmowie z policjantami oświadczyli, że przyjechali do Sopotu i bez biletów chcieli wejść na imprezę, bo uważali, że powinna ona być darmowa dla wszystkich. I gdy nie zostali wpuszczeni, ze złości zaczęli przeklinać.

Słoik po koncentracie pomidorowym

Za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym policjanci ukarali sprawców mandatami karnymi, ale to był dopiero początek kłopotów 36-latka. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli wagę cyfrową i mały słoik po koncentracie pomidorowym z zawartością białego proszku. Do tego w kieszeni spodni mężczyzna miał też woreczki strunowe. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań znalezioną substancję i zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego jako podejrzanego o posiadanie zakazanych substancji. Z miejsca interwencji trafił on do policyjnej celi.

20 porcji amfetaminy

Wczoraj, na podstawie zebranych dowodów, 36-letniemu sprawcy ogłoszono zarzut posiadania środków psychotropowych w postaci 20 porcji amfetaminy. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli od niego na poczet przyszłej kary pieniądze w kwocie 1000 złotych. Za swoje postępowanie mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]17382[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%