Zamknij
REKLAMA

Tak Sopot pięknieje na wiosnę! W mieście pojawią się dziesiątki tysięcy kwiatów [FOTO]

08:32, 23.03.2023 . Aktualizacja: 08:33, 23.03.2023
Skomentuj

Wiosna kojarzy się z trzema królami rabat i kwietników: bratkami, tulipanami i narcyzami. Już niebawem te wielobarwne kwiaty będziemy mogli oglądać na ulicach Sopotu. Z uwagi na cykl życia roślin, tulipany i narcyzy zostały zasadzone jesienią, by już wczesną wiosną roztaczały swój urok. Bratki będą zaś sadzone na początku kwietnia, kiedy pogoda będzie bardziej stała, aby rośliny miały optymalne warunki do rozwoju.

W tym roku Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie zaplanował 15 150 sadzonek wielokwiatowych bratków (w kolorach m.in. błękitnym, pomarańczowym, cytrynowym), 11 300 sztuk tulipanów i 1500 sztuk narcyzów. Dodatkowo posadzone zostaną 4,5 tys. cebulicy syberyjskiej i 500 sztuk szachownicy.

Eksplozji barw wiosennych roślin możemy się spodziewać w okolicach budynku urzędu, na rabatach w parkach: Północnym i Południowym, na skwerze Miłosza oraz nowej rabacie zlokalizowanej przed potokiem Elizy.

W tym roku wiosenne nasadzenia nie obejmują placu Przyjaciół Sopotu, który przechodzi gruntowne przemeblowanie. Nasadzenia roślin i drzew na placu odbywać się będą niezależnie w ramach prowadzonej inwestycji.

Źródło: Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie

[ZT]16603[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%