Zamknij
REKLAMA

W Sopocie powstanie kolejny woonerf! Poznaliśmy lokalizację [MAPA]

08:30, 18.03.2023 .
Skomentuj

W Sopocie powstanie kolejny woonerf. Choć obecnie nie wiadomo o nim zbyt wiele, poznaliśmy już jego przyszłą lokalizację, która została wybrana do realizacji tego przedsięwzięcia. Otóż wygląda na to, że czeka nas nowe "przedłużenie" Monciaka.

Ulica Pułaskiego w Sopocie. / Fot. RafaŁ Czajka - esopot.pl

Nowy woonerf zostanie zlokalizowany w centrum miasta, na ul. Pułaskiego, czyli drodze częściowo równoległej do ul. Bohaterów Monte Cassino. Będzie to już trzeci projekt w Sopocie wykorzystujący tego typu koncepcję urbanistyczną. Wcześniej woonerf powstał na ul. Parkowej, obecnie zaś trwa przebudowa ul. Kolejowej według takiej samej koncepcji.

Czym jest woonerf?

Woonerf to koncepcja urbanistyczna, która stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Słowo "woonerf" pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza "ulicę zamieszkaną". Woonerf to miejsce, w którym piesi, rowerzyści i kierowcy dzielą przestrzeń bez wyraźnego podziału na drogi i chodniki. W Polsce koncepcja ta jest stosunkowo nowa, ale zyskuje coraz większą popularność. Sopot zaś jest na to najlepszym dowodem.

Zmiany nie tylko na ul. Pułaskiego

Ulica Bema w Sopocie. / Fot. RafaŁ Czajka - esopot.pl

W wyniku konkursu ofert przeprowadzonego przez Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie do opracowania projektu i pełnienia nadzoru autorskiego wyłoniono firmę HydroEco z Gdańska. Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, przyszła inwestycja będzie dotyczyła nie tylko przebudowy ul. Pułaskiego, ale i położonej nieopodal ul. Bema. Za usługi firmy projektowo-konsultingowej miasto zapłaci niespełna 240 tys. zł.

O kolejnych szczegółach dotyczących planowanej inwestycji będziemy informowali już wkrótce.

[ZT]16443[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

BubuBubu

5 4

Woonerf to koszmarnie brzydkie słowo. Czemu nie alejka? 08:34, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

5 0

Proponuję woonerf na ulicy Bitwy pod Płowcami.
To wiekopomna potrzeba! 12:24, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WujekWujek

4 4

Proszę nie niszczyć Sopotu. Każda zmiana wychodzi tragicznie i nie ma praktycznego zastosowania. Szkoda funduszy na wöönerfy. 17:06, 18.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MM

0 0

Juz bez przesady. 00:30, 20.03.2023


REKLAMA
0%