Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca i pasażer z amfetaminą! Uciekali z Sopotu aż na Przymorze

10:46, 30.01.2023 . Aktualizacja: 10:46, 30.01.2023
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Policjanci z Sopotu ogłosili zarzuty kierowcy opla insignia. 39-letni gdańszczanin usłyszał zarzuty jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc już wcześniej skazanym za to przestępstwo, złamanie sądowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdem i niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez policjanta sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Oprócz tego odpowie on przed sądem za liczne wykroczenia drogowe. Podróżujący z nim 49-letni pasażer usłyszał zarzut posiadania amfetaminy.

26 stycznia w godzinach popołudniowych sopoccy policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami, którzy poruszali się ul. Łokietka. W pewnym momencie kierowca opla nie zastosował się do wydanego przez policjanta polecenia, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze od razu ruszyli za nim w pościg, który kontynuowali ulicami Gdańska. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania kierujący nie reagował i uciekał, czym popełnił przestępstwo. Na ulicy Śląskiej w Gdańsku wysiadł z auta i próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjant drogówki dogonił go i obezwładnił. Zatrzymany został też po pościgu pieszym pasażer auta.

Alkohol i amfetamina

Kierowcą opla okazał się 39-letni gdańszczanin. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto w wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że wcześniej został on prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego i został orzeczony wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Do policyjnej celi trafił też 49-letni pasażer opla, u którego w plecaku znaleziono kilka porcji amfetaminy. 

Obaj usłyszeli zarzuty

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ogłosili 39-letniemu kierowcy zarzuty za przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej skazanym za to przestępstwo, złamanie sądowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdem i niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydania przez policjanta sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Sprawca usłyszał też zarzuty za wykroczenia drogowe dotyczące m.in. wyprzedzania na przejściu dla pieszych, przejeżdżania na czerwonym świetle i jazdy samochodem po chodniku, czym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla znajdujących się na nim pieszych. 39-latek przyznał się do wszystkich zarzutów. Podróżującego z nim pasażerowi policjanci ogłosili zarzut posiadania amfetaminy.

Teraz za swoje postępowanie mężczyźni poniosą odpowiedzialność karną przed sądem. Za przestępstwa w ruchu drogowym i złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]15933[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%