Zamknij
REKLAMA

Trójmiasto: z ziemi włoskiej do Polski. Zatrzymano 73-latka podejrzanego o zabójstwo

08.53, 20.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Kryminalni z Gdyni zatrzymali na początku tygodnia na terenie miasta 73-latka obywatela Polski poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez włoską policję.

Policja poinformowała w piątek o zatrzymaniu w Gdyni 73-latka poszukiwanego przez włoską policję europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej.

"Mężczyzna poszukiwany był za zabójstwo, czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji oraz nielegalne używanie karty kredytowej" - przekazała oficer prasowa KMP w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przekazali kryminalnym z gdyńskiej komendy adres, pod którym mógł przebywać 73-latek.

Policjanci pojechali na miejsce i po obserwacji weszli na teren posesji, aby sprawdzić, czy poszukiwany jest w budynku. "Drzwi otworzył mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego, mundurowi wylegitymowali go i potwierdzili, że jest to 73-latek, poszukiwany przez włoską policję" - podkreśliła Grunert.

Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do komendy, skąd trafił do policyjnej celi. W czwartek sąd zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w areszcie, gdzie poczeka na ekstradycję.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%