Zamknij
REKLAMA

Nielegalny alkohol w sopockim klubie go-go! Jacek Karnowski: "Nie chcemy w Sopocie klubów o tak złej reputacji"

12:38, 05.08.2022 | .
Fot. materiały Straży Miejskiej w Sopocie
REKLAMA

Sopocka policja skontrolowała wczoraj klub nocny „Ezo” przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 44 i zabezpieczyła w lokalu kilkaset butelek nielegalnie sprzedawanego alkoholu.

Działania policji są efektem współpracy ze Strażą Miejską w Sopocie. Strażnicy Miejscy przekazali funkcjonariuszom informację o tym, że w klubie „Ezo” przy ul. Boh. Monte Cassino 44 sprzedawany jest alkohol, mimo, że właściciel lokalu nie otrzymał zezwolenia na jego sprzedaż. Do obserwacji miejsca został użyty m.in. monitoring miejski. W skontrolowanym klubie policja znalazła i zabezpieczyła 266 butelek różnego rodzaju alkoholi.

– Jak kpina brzmiało zapewnienie właścicieli klubu, że chcą „budować reputację i odpowiedzialną markę” oraz że ich celem jest „zbudowanie nowych standardów prowadzenia klubów nocnych”. Skoro nawet w tak prostej sprawie jak koncesja na alkohol łamią prawo, to nie należy wierzyć, że będą chcieli coś zmienić. Nie chcemy w Sopocie klubów o tak złej reputacji. Zresztą cieszą się one złą sławą w wielu polskich miastach – komentuje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Zarząd spółki, która jest właścicielem klubu „Ezo” przesłał w połowie lipca br. do Urzędu Miasta Sopotu pismo, w którym napisano m.in. że „(…) kluby nocne są i powinny być traktowane jak działalność gospodarcza podobna do innych”, a także „Urząd Miasta traktować zamierzamy jako wsparcie w realizacji wskazanych celów”.

[ZT]13304[/ZT]

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia jest przestępstwem. Zgodnie z art. 43.1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny, a dodatkowo może zostać orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]13295[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%