Likwidacja barier architektonicznych, zmiany w holu wejściowym, foyer i szatni, modernizacja sceny, a także poprawa bezpieczeństwa pożarowego. To najważniejsze efekty prac budowalnych prowadzonych w ostatnich latach w obiekcie, w którym mieści się Scena Kameralna w Sopocie. Oficjalne jej otwarcie zaplanowano na wtorek, 12 lipca 2022 r.
Po uroczystości na Scenie Kameralnej zagrany zostanie spektakl „Czego nie widać” Michaela Frayna w reżyserii Jana Klaty.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=y4TKnqQijfo"}
Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej usytuowana jest w pochodzącej z początku XX w. i gruntownie przebudowanej w latach 2009-2010 kamienicy przy ul. Bohaterów Monte Cassino 30 w Sopocie. Dysponuje ruchomą sceną o powierzchni 250 mkw. oraz widownią na 145 miejsc.
– Budynek był w dobrym stanie technicznym, jednak po 10 latach intensywnej eksploatacji, niezbędne okazało się wykonanie prac poprawiających funkcjonalność obiektu i lepsze dostosowanie do potrzeb widzów, w tym osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.
Zakres robót został podzielony na etapy. Pierwszy etap przedsięwzięcia zrealizowano w 2020 r. zaczynając od prac rozbiórkowych. Następnie wykonano m.in. nowe schody oraz posadzki. Drugi etap, realizowany w latach 2021-2022, obejmował prace wykończeniowe, modernizację sceny, a także dostawy niezbędnego wyposażenia.
Zmianie uległ obszar wejścia głównego. Drzwi wejściowe zostały wymienione na szersze, powiększone o boczne przeszklenia. Zlikwidowany został przedsionek, co ułatwi dostęp do kasy i szatni. Natomiast usunięcie schodów wyeliminowało bariery architektonicznej i stworzyło więcej miejsca w holu dla widzów oczekujących na spektakl. Wydzielono również pomieszczenie dla ochrony oraz przeniesiono centralę przeciwpożarową. Dodatkowo, z poziomu foyer dostępna będzie toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
– Elementem dominującym w foyer będzie czerwona ściana, znajdująca się na wprost wejścia głównego oraz refleksyjny sufit z młotkowanej stali nierdzewnej. W części foyer zlokalizowanej na półpiętrze umieszczone zostały siedziska dla oczekujących widzów. Posadzki wykończone zostały w jasnym, jednolitym spieku kwarcowym. Wewnątrz holu zainstalowane zostały zewnętrzne i wewnętrzne ekrany, na których wyświetlane będą aktualne informacje dla widzów. Zaprojektowano i wykonano także nowy szyld – wylicza Grzegorz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Teatru Wybrzeże.
Inwestycja finansowana była m.in. ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego, miasta Sopotu oraz samorządu województwa pomorskiego. Łączny jej koszt wyniósł ponad 2 mln zł.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego / Pomorskie.eu
Autor: Marcin Szumny
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Maryla Rodowicz i Sopot. Tak wyglądały festiwale
Świetny pomysł ale nie zmnienia to faktu,że piosenka ukradziona Januszowi Laskowskiemu
Ania
15:54, 2026-05-10
Sopot najlepszy wśród mniejszych miast
Jak mozna tak kłamać i oszukiwać mieszkańców Sopotu??? Jakie bezpieczeństwo jaka stabilizacja dla mieszkańców Sopotu.. Władze Sopotu nie robia ABSOLUTNIE NIC aby pomóc i chronić Sopocian. ZERO. TOTALNE ZERO!!! Pozwalają na wykup całych kamienic pod wynajem, które wcześniej były objęte planem zagospodarowania jako obiekty mieszkalne. A teraz to obiekty hotelarskie (ulokowane pośród budynków mieszkalnych) z całą ich uciążliwością: darcie japy cały dzień i całą noc, pijackie burdy, szczanie/sranie pod ścianami sąsiednich budynków, bo narąbani goście nie zdąża dotyczyć się do "apartamentów", pokojów hotelowych czy hostelu. Ale właściciel przybytku uwagi im nie zwroci przecież, za to osobiście śniadanko do łóżka im przyniesie, żeby dobre noty wystawili na bokingu. Biznes musi sie kręcić i następną kamienice obok przecież trzeba dokończyć wykupywac. Władze Sopotu nic nie robią, nie mają absolutnie żadnej władzy, kontroli i egzekucji nad tym co siętu dzieje.. bo d..y zza biurka nie chce się im ruszyć, żeby przypadkiem ich ktoś nie podsiadł za ich nieudaczność. A wiedzą doskonale co się dzieje w naszym mieście. Bynajmniej tak mówią.. I jak tu mieszkać i żyć w tym naszym najlepszym na świecie Sopocie...???
Siwek
09:27, 2026-05-10
Sopot najdroższym miastem w Polsce? Znamy aktualne ceny
Brodwino sie rozpada. Te bloki maja prawie 50 lat ...
.
09:26, 2026-05-10
Ciemna strona remontów. Mieszkańcy Sopotu na miesiąc...
Nie tylko w 3 gracje stracili dojazd, cala reszta Pulaskiego i Sobieskiego tez, a swoje garaże mamy
Siwek
09:25, 2026-05-10