Zamknij
REKLAMA

Ślimak czy syrena? Internauci o pomniku Jana Pawła II w Sopocie

16:39, 21.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Sopocie może pochwalić się kilkumetrowym pomnikiem Jana Pawła II stojącym na przykościelnym placu. Papież unoszący się na fali od wielu lat budzi jednak skrajne emocje wśród wielu osób. Internauci nie szczędzili w słowach, dzieląc się swoimi skojarzeniami również za pośrednictwem memów. 

W 2001 roku w Kamiennym Potoku odsłonięto interesujący pomnik o nazwie „Łódź Piotrowa III Tysiąclecia”. Przedstawiał on falę, na której jednym krańcu znajdował się Jan Paweł II, a na drugim miniatura watykańskiej bazyliki św. Piotra. Rzeźba została zaprojektowana przez Jacka Kucabę i stoi na placu przed parafią Zesłania Ducha Świętego do dziś. Choć zapewne miała skłaniać do refleksji, to podbiła Internet i wywołała falę memów. 

Wyobraźnię komentujących pobudziła przede wszystkim wysoka fala, na której został umieszczony Jan Paweł II. Ślimak, syrena lub papież na bananie to najpopularniejsze skojarzenia przytaczane przez internautów. 

– Był dylemat. Pomnik czy skatepark. Jak widać, osiągnięto kompromis i obie strony zadowolone. No i super – pisał jeden z użytkowników seriwisu Wiocha.pl. 

– Brakuje mu takiej ogromnej muszli – byłby ślimak – pisał jeden z internautów. 

– Wygląda, jakby stał na obranym bananie – można przeczytać pod postem w serwisie Wykop.pl. 

Wiele osób uważało, że pomnik jest nie na miejscu i szkodzi wizerunkowi papieża. 

– Jak można było zrobić coś tak koszmarnego! Wybacz Ojcze Święty, jest mi wstyd i smutno, że postawili Ci takie szkarado, ale w moim sercu zawsze będziesz miłosierny, piękny i dobry – pisała pani Katarzyna. 

– Zjeżdżalnia dla dzieci. Ojcze Święty wybacz – skomentowała pani Barbara pod postem na Facebooku.  

Użytkownicy internetu postanowili zażartować również w inny sposób. Rzeźba w Mapach Google nie występuje pod nazwą „Łódź Piotrowa III Tysiąclecia”. Chcąc wyszukać miejsce, naszym oczom ukaże się... pomnik ojca świętego Jana Posejdona II. 

A Wy co sądzicie o pomniku autorstwa Jacka Kucaby? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

zzzzz ....zzzzz ....

4 0

Do tego pomnika to ja osobiscie nic nie mam. Rzecz gustu. Sa pomniki brzydsze. Sa i piekniejsze. Ale ta budowla tam na gorce nieudolnie nasladujaca styl Le Corbusiera. Toz to betonowy bunkier ! I jeszcze ta dzwonnica sluzaca do biznesu anten telefonii komorkowej, ktorej szkodliwe dla zdrowia sasiedztwo musza znosic okoliczni mieszkancy ! ... Nie czepiajcie sie pomnika. Tam stoja o wiele gorsze rzeczy. 21:46, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kk

0 0

foliarz ! bac sie anten. lol 19:03, 23.06.2022


xx

1 0

Jan Paweł II Surfer xD 13:59, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%