Zamknij
REKLAMA

Sopot: kilkaset interwencji od początku tygodnia. Chodzi o naruszenie obostrzeń

08:25, 15.01.2022 | .
Skomentuj Fot. KMP w Sopocie
REKLAMA

Sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą działania pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń. W działaniach wspierają ich pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie, z którymi wspólnie kontrolują placówki handlowe.

Policjanci sopockiej komendy wciąż kontynuują działania na rzecz zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot stale kontrolują placówki handlowe, lokale oraz inne miejsca gromadzenia się osób. W działaniach wspierają nas funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnią służbę na ulicach Sopotu, strażnicy miejscy, a także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sopocie, z którymi dziś policjanci skontrolują placówki handlowo-usługowe - informuje Lucyna Rekowska z KMP w Sopocie.

Tylko od początku tygodnia policjanci podjęli ponad 200 interwencji wobec osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją złamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku zgłoszeń oraz gdy podczas służby zaobserwują sytuacje, w których dochodzi do łamania prawa w tym zakresie. Każda tego typu interwencja może zakończyć się mandatem karnym, zawiadomieniem sanepidu, bądź skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie.

Źródło: KMP w Sopocie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MorfeuszMorfeusz

5 2

Wszystko bezprawne. Sądy to uwalają. Tylko trzeba mądrze argumentować, na spokojnie, nie awanturować się. Jeszcze Podatki i Socjalizm (PiS) nie zdusił sądownictwa. Jeszcze w Polsce mamy konstytucję. 20:26, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%