Zamknij
REKLAMA

Święto Trzech Króli w Sopocie: kolejny rok bez orszaku

14:40, 05.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Szóstego stycznia 2022 roku nie odbędzie się tradycyjny sopocki orszak z okazji święta Trzech Króli oraz jasełka. To kolejny rok, w którym oba wydarzenia nie zostały zorganizowane z powodu pandemii koronawirusa.

W 2020 roku Orszak Trzech Króli przeszedł trasą od muszli koncertowej do kościoła NMP Wniebowziętej - Gwiazdy Morza. Na terenie parafii odbyły się później jasełka. Z powodu trudnej sytuacji epidemicznej, tegoroczne obchody święta Trzech Króli nie odbędą się. Sytuacja wygląda inaczej w Gdańsku. W stolicy województwa odbędą się jedyne uroczystości w Trójmieście.

Gdańskie wydarzenie rozpocznie się o 11:30. Uczestnicy zbiorą się przy ul. Piwnej na wysokości wejścia głównego do bazyliki Mariackiej. Orszak wyruszy po 12:00, zaraz po odmówieniu modlitwy Anioł Pański. Osoby biorące udział będą zmierzały w kierunku Wielkiej Zbojowni. Kulminacją będzie złożenie darów w stajence, którą zlokalizowano przed Dworem Artusa.

Jak informują sopockie parafie, szóstego stycznia wierni mogą uczęszczać na msze zgodnie z niedzielnym harmonogramem. Księża z parafii św. Michała Archanioła zapraszają wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie kolęd w kawiarence parafialnej o 15:00.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%