Zamknij
REKLAMA

Sopot: Bił i wyzywał swoją żonę! Przemoc trwała latami

13:00, 22.11.2021 | .
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Canva.com
REKLAMA

Policjanci z Sopotu zatrzymali 60-letniego sprawcę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których bił i wyzywał kobietę, rzucał w nią przedmiotami, a także kazał wyprowadzić się ze wspólnie zamieszkiwanego lokalu.

W miniony piątek sopoccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie według zgłoszenia została pobita kobieta. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze zauważyli pokrzywdzoną 53-latkę, która chusteczką wycierała krew lecącą z jej nosa. Ustalili oni, że uderzył ją mąż, który wszczął awanturę po tym, jak zapytała się o psa, z którym wrócił ze spaceru. W mieszkaniu był też 60-letni mąż kobiety. Na widok mundurowych mężczyzna stał się nerwowy i nie wykonywał ich poleceń, a gdy w pewnym momencie ruszył w stronę stolika, na którym leżały noże kuchenne, natychmiast został obezwładniony i zatrzymany. Alkomat pokazał u 60-latka ponad 0,6 promila alkoholu. Z miejsca interwencji trafił on do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że sprawca od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których bił pokrzywdzoną, rzucał w nią przedmiotami, wyzywał, zarzucał chorobę umysłową, a także kazał wyprowadzić się jej ze wspólnie zamieszkiwanego lokalu. Na podstawie zebranych dowodów 60-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad kobietą. Dodatkowo prokurator po przesłuchaniu sprawcy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa w sopockiej komendzie, zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Ponadto nakazał podejrzanemu opuszczenie zajmowanego wspólnie z żoną mieszkania na okres 3 miesięcy.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem, może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić ten fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, m.in. dzwoniąc pod numer telefonu: 58 550 14 14 lub pisząc mailowo na adres Punktu Interwencji Kryzysowej: pik@mopssopot.pl. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]11059[/ZT]

[ALERT]1637577625336[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

:(:(

3 0

Damski bokserek .... fuj !!! 14:28, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przyda sie !przyda sie !

1 0

No to moze w ramach przyszlego budzetu obywatelskiego zafundowac sopociankom skuteczne i darmowe kursy samoobrony ! 😐 17:04, 22.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%