Zamknij
REKLAMA

Sopot: Bez taryfy ulgowej! Ponad 220 interwencji ws. maseczek

12:20, 22.10.2021 | .
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie
REKLAMA

Od początku tygodnia sopoccy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku interweniowali wobec ponad 220 osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w sklepach oraz innych obiektach użyteczności publicznej.

"Aby zakażeń było jak najmniej wszyscy musimy się zmotywować, dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do obostrzeń i nie narażajmy nikogo na zakażenie" - apeluje sopocka policja.

Przed nami weekend i kolejne policyjne działania na rzecz walki z covid-19. Funkcjonariusze będą obecni m.in. w sklepach i środkach komunikacji, gdzie stanowczo będą reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów.

Czwarta fala w natarciu

Mimo, iż wiele osób skorzystało ze szczepień, wciąż odnotowuje się nowe zachorowania. Obserwując wzrost liczby zakażeń koronawirusem, sopoccy policjanci wparci przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podczas kontroli m.in. placówek handlowych, dworców i środków komunikacji publicznej policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Tylko od początku tygodnia mundurowi przeprowadzili ponad 160 kontroli sklepów, obiektów handlowych, środków komunikacji publicznej oraz innych miejsc gromadzenia się osób i z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa interweniowali wobec 221 osób. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

Pamiętajmy, że w pomieszczeniach zamkniętych: w sklepach, urzędach, pociągach czy autobusach wciąż obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną.

[ZT]9983[/ZT]

Kwarantanna

W działania na rzecz walki z covid-19 od początku zaangażowani są też sopoccy dzielnicowi, którzy każdego dnia kontrolują osoby objęte kwarantanną i reagują na wszelkie nieprawidłowości. Ostatnie kontrole pokazują, że nie wszyscy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. W minioną środę policjanci nie zastali osoby objętej kwarantanną domową w miejscu zamieszkania i w tej sprawie zostały już wszczęte czynności wyjaśniające.

Kolejne działania

Przed nami weekend i kolejne policyjne działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pamiętajmy, zagrożenie nie zniknęło, a nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do szybkiego wzrostu zachorowań na covid-19 i w efekcie do ponownych bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Policyjne kontrole będzie można spotkać m.in. w sklepach, na dworcu i środkach komunikacji publicznej, gdzie funkcjonariusze będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów.

"Koronawirus nie zniknął. Bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do obostrzeń i nie narażajmy nikogo na zakażenie" - przekonują funkcjonariusze.

[ALERT]1634897507199[/ALERT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

goldenmengoldenmen

0 0

A jak ktoś ma maseczkę chirurgiczną zużytą z przed roku i założy to mandatu nie dostanie a ja ktoś bez maseczki to mandat bo wielkie zagrożenie. 18:46, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%