Zamknij

Tysiące kolorowych kwiatów w Sopocie! Rozpoczęto nowe nasadzenia [WIDEO]

08:27, 30.03.2021
REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta Sopotu: "By nadać miastu kolorów rabaty, kwietniki i zieleńce wkrótce zostaną obsadzone wielobarwnymi roślinami.

Tak jak my dostosowujemy nasz ubiór do pory roku, tak ogrodnicy w zależności od pory roku sadzą określone gatunki kwiatów i bylin.

Tradycyjnie ten rok rozpoczynamy od obsadzenia miasta bratkami. W przestrzeni Sopotu wsadzonych zostanie blisko 17 tysięcy bratków o wdzięcznych nazwach: Plum Mix, Rocky, Blue Picotee czy Fangerine. Bratki cieszyć będą nasze oczy m.in. w parkach – Północnym, Południowym i Herbstów, na rabatach w okolicach Centrum Konferencyjnego, przed budynkiem ratusza. 

Gdy temperatury pozwolą, bratki zamienimy m.in. na petunie, szałwie, verbeny, dalie, begonie, fuksje. Ten festiwal kolorów będzie do obejrzenia w parkach: Północnym, Południowym, Herbstów, na Placu Przyjaciół Sopotu, przy centrum konferencyjnym czy urzędzie. Spośród ponad 18 tysięcy zamówionych sadzonek, najwięcej bo aż 8620 to begonie, 2970 to sadzonki szałwii,  1165 dalii, 1105 sadzonek verbeny.

Prócz tych tradycyjnych kwiatów, na kwietnikach pojawią się Koleusy, Kosmosy czy Gaura i Canna czyli paciorecznik. Wszystkie kwiaty będą w różnych odmianach i kolorach.

Pierwsze nasadzenia rozpoczynamy, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, jeszcze przed świętami wielkanocnymi".

 
 
 
 
 
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@esopot.pl

komentarz (1)

sopociaksopociak

1 3

no i super, oby wiecej takich infomracji, kolorwych i pozytywnych i slonca jak najwiecej i zdrowia dla wszytkich :) 15:11, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz