Zamknij

Jakie skarby odkryły wody gdańskiej zatoki?

14:33, 03.12.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnie wichury odciskały piętno na brzegach Bałtyku. Nadciągający od południa wiatr wycofywał wodę w głąb morza odsłaniając duże połacie plaży oraz kilka ciekawych dla oka obiektów.
 

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najniższa dotychczasowa wartość minimalna w gdańskim Porcie Północnym, osiągnęła 414 cm. Zjawisko odnotowano w 1979 roku. Kilka dni temu, stan wody sięgał już jedynie 408 cm.

Wichura niosła wodę w głąb Bałtyku, odsłaniając niewidoczne dotąd fragmenty zabytków i racząc przechodniów widokami intrygujących, niedostępnych zazwyczaj obiektów.

Wraz z silnym południowym wiatrem, z przystani w Górkach Zachodnich ubyło ponad metr wody, powodując, że jachty stanęły na kilu. W motławskiej marinie „pojawił się” osiadły na dnie wrak zatopionego statku.
Odsłoniły się pozostałości wykorzystywanego dawniej przez załogi do cumowania pomostu Bastionu Furta Wodna. Szerokie plaże pozwoliły spacerowiczom podziwiać uroki dna morskiego, a szczęśliwcom odnaleźć kilka kawałków bursztynu.

Fot. Pixabay

 

 

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone