Zamknij

12 godzin szczepień przy 20 stanowiskach: w Gdańsku powstał największy punkt szczepień na Pomorzu [FOTO]

09:40, 22.04.2021 | Emil Bogumił
Skomentuj Na zdjęciu: Punkt szczepień w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego | Fot. Sylwia Mierzewska UCK
REKLAMA

W piątek, 23 kwietnia, w hali Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21 rozpocznie działalność Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19.  Szczepienia wykonywane będą przez 6 dni w tygodniu, a dla osób, które będą z nich korzystać, przygotowano bezpłatny parking na Placu Zebrań Ludowych.

Punkt Szczepień Powszechnych będzie funkcjonował w ramach Narodowego Programu Szczepień, a jego realizatorem jest Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Szczepienia będą wykonywane szczepionką firmy Pfizer.

Na zdjęciu: Punkt szczepień w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego | Fot. Sylwia Mierzewska UCK

Szczepienie w Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w CS GUMed będą wykonywane od poniedziałku do soboty, przez 12 h dziennie. Przygotowano w nim 18 stanowisk kwalifikacyjnych i 20 stanowisk przeznaczonych do szczepień – w tym 2 leżące, wyposażone w sprzęt reanimacyjny. Punkt obsługiwać będzie personel Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Trybuny hali przeznaczono dla osób, która muszą po szczepieniu pozostać na terenie punktu około 15 minut.

Na zdjęciu: Punkt szczepień w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego | Fot. Sylwia Mierzewska UCK

Wszystkie osoby, które są uprawione i chętne, mogą zarejestrować się na szczepienie w nowym punkcie, dzwoniąc pod nr telefonu 989 lub wchodząc na specjalną stronę Narodowego Programu Szczepień.

Na zdjęciu: Punkt szczepień w Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego | Fot. Sylwia Mierzewska UCK

Rejestracja na szczepienie w Centrum Sportu GUMed możliwa jest również za pośrednictwem Infolinii UCK pod numerem telefonu (58) 727 05 05 wew. 4. Pod tym numerem można także uzyskać szczegółowe informacje dotyczące szczepień. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7 - 21 oraz w soboty w godz. 9 - 21.

Źródłu: UM Gdańsk

 

(Emil Bogumił)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%