Zamknij

4,5 miliona złotych kary dla operatora MEVO?

12:40, 12.05.2019 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

Czterdzieści siedem dni temu wystartował system rowerów metropolitalnych MEVO. Od momentu uruchomienia platformy użytkownicy borykają się z rozlicznymi problemami. Zamawiający oczekuje wprowadzenia programu naprawczego, który zwiększy dostępność sprzętu, a także usprawni jego serwisowanie i relokację. W związku z nienależytym realizowaniem postanowień wynikających z umowy firmie Nextbike Polska przyjdzie zapłacić kary wynoszące ponad 4,5 miliona złotych.

Choć rowery wypożyczono już ponad 330 tysięcy razy, co świadczy o ich ogromnej popularności, dostępność sprzętu wciąż pozostawia wiele do życzenia. W pierwszym etapie wdrażania systemu oddano do użytku 30% floty, obecnie zaś sukcesywnie liczba ta rośnie. Finalnie udostępnionych ma być 4080 rowerów. Niestety realizacja obu etapów wdrażania systemu uległa opóźnieniu. To z kolei poskutkuje karą dla operatora w wysokości 1,5 miliona złotych. Pozostała należność, którą ten będzie musiał uregulować, wynika z zawieszenia modułu płatności, problemów z oprogramowaniem, a także zbyt niską dostępnością sprzętu. 

Przez dwadzieścia dni dostępność rowerów metropolitalnych utrzymywała się na poziomie niższym niż 50%. Problemem okazało się m.in. serwisowanie modeli, które uległy uszkodzeniom. Pomimo zaistniałych nieprawidłowości zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot nie chce rozwiązywać umowy z operatorem.

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone