Zamknij

Sopot sprzedał grunty z Gdańska

15:49, 14.12.2018 | Ewa Podlasińska
REKLAMA
Skomentuj

Niedawno Sopot wzbogacił się o pokaźną sumę 21 milionów złotych. Spieniężono dwie należące do kurortu działki znajdujące się na gdańskich Łostowicach. Licytacja odbyła się w poniedziałek. Chęć do zakupu zadeklarowały dwie zamiejscowe firmy.


Cena wywoławcza mniejszego, liczącego 17 tysięcy metrów kwadratowych gruntu osiągnęła  6,3 miliona złotych. Działka została wylicytowana przez zarejestrowaną w Skierniewicach firmę JHM Development  za sumę 8,084 tysięcy złotych. Powierzchnia drugiego terenu wynosiła 26,9 tysięcy metrów kwadratowych. Działkę wystawiono za 9.9 milionów złotych i sprzedano należącej do Grupy Robyg spółce Kuropatwa Park z Warszawy.

Zapisy zatwierdzonego w 2013 planu miejscowego zakładają, że obie działki  zostaną zagospodarowane jako obszar mieszkalno usługowy. Wysokość bloków mieszkalnych nie może przekroczyć 16 metrów wysokości,. Centrum usługowe musi składać się z nie więcej, jak dwóch kondygnacji.


Wykupienie i sprzedaż działek należących do innego miasta może wydawać się zastanawiająca. Rzeczniczka sopockiego magistratu, pani Magdalena Czarzyńska - Jachim tłumaczy, że oba miasta planowały wybudowanie hali widowiskowo – sportowej na granicy Gdańska i Sopotu, dlatego doszło do wymiany: należący do Sopotu teren przeznaczony do budowy hali przekazano Gdańskowi, a Gdańsk przekazał Sopotowi  obszar mieszczący się na Ujejścisku i Łostowicach.

Fot. Pixabay

(Ewa Podlasińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone